Qumran ja pedon kuva

Anonyymi-ap

Shalom!

Apostoli Paavali ennakoi että kaikki juutalaiset pelastuvat. Yksikään ei ota pedon merkkiä eikä palvo pedon kuvaa, jolla on Henki puhua.

Tuo pedon kuva on suunniteltu Qumran yhteisössä. Sapattiuhrien laulut kertoo kuinka tehdään robotti ylistämään Jumalaa. Käytetään etenkin korkeita ääniä jne.

Myös tuo kirja ennakoi että opitaan henkiä tuottamaan ja käsittelemään.

Samaa on vähän VIISAIMMAN Kuningas Salomon Viisauden kirjan Viisauden ylistyksessä. Ihminen oppii tekemään henkiä ja jopa Kaikkivoivan jumaluuden Hengen.

On niin että tiedemiesten uteliaisuus on pohjaton. He saivat aikaan vetypommin ja missään ei näy loppua tieteen uusille keksinnöille vaaroista huolimatta.

Onko Jumalakin lopulta tekoäly? Ja jos on tulkitseeko hän koodiaan ja Raamattua kirjaimellisesti vai symbolisesti?
Onko hän armelias vai vaarallinen?

2

321

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Molemmat kirjoittajat ovat aivan pihalla!

    • Anonyymi

      Apostoli Paavali ei ennakoinut sellaista.
      Obadja

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      30
      6252
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      14
      4724
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      41
      3304
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      62
      3121
    5. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      359
      1743
    6. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      11
      1548
    7. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      71
      1401
    8. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      86
      1368
    9. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      241
      1318
    10. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      81
      1204
    Aihe