Muut 12 polttomoottoriautoa selvisivät lommoilla ja osa romuttui lunastukseen, mutta yksikään ei syttynyt tuleen.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010921685.html
"Marin auton edessä ollut sähköauto syttyi pian palamaan. Paloa ei sammutettu heti."
Turvallista ajoa sähkövatkaimella!
Nelostien kolarisumassa syttyi sähköauto tuleen
19
224
Vastaukset 19
- Anonyymi
"Sähköautopalon sammuttamiseen tarvitaan 100 000 litraa vettä"
- Anonyymi
"tai litra virtsaa"
- Anonyymi
Sitten palokunnan lienee helpompi kuljettaa mukana auton vetoista allasta, johon palava romu nostetaan kouralla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"tai litra virtsaa"
Se löytyy kuskin päästä.
- Anonyymi
Muuttui kuski melkein itse paistetuksi kinkuksi!
- Anonyymi
Kun kuuli talven vaikutuksen ja Marinin hallituksen sähkön hinnan!
- Anonyymi
Noniiin. Nyt kannattaa ajaa sähköautonkin perään . Kyllä ne on aika homoja jotka perään ajavat . Ajokortti ei niille ikinä saisi antaa .
- Anonyymi
Kiinassa ja Etelä-Koreassa näitä roihuaa tuon tuosta. Miten Suomi olisi erilainen? Kammoksuttaa ajatus näiden autojen yleistymisestä.
- Anonyymi
Ahaa, No se selvisi sitten..itse ihmettelinkin, että mikä auto tuollaisessa kolauksessa syttyy palamaan..ei ole polttiksille tyypillistä - paitsi jenkkielokuvissa!
- Anonyymi
Palaa bensa-autojakin.
- Anonyymi
Eikös polttomoottoriauton pitänyt palaa jotain 10-20 kertaa yleisemmin? Onko tämä kolaritapaus joku tilastokummajainen?
- Anonyymi
Sähköautoilijat ovat vajakkeja ja syyllisiä onnettomuuksiin. Hyvä, jos niiden autot palavat.
Hahaaa, tuo on sitä tulevaisuutta, uusi uljas maailma alkaa hahmottumaan edessämme... sähköautoja ja ötököitä...
Litiumakku on erittäin huonosti sopiva ajoneuvokäyttöön, se kun tykkää räjähtää kuumuudesta, ja jos jokin lävistää sen se räjähtää tuleen, ja jos siihen suihkuttaa vettä, se palaa vaan entistä kovemmin... Olisivat ensin keksineet uuden akkutyypin ja sitten alkaneet tekemään niitä sähköajoneuvoja. Litiumakku kun ei tykkää nopeasta ja suuresta kuormituksesta yhtään, niin on täysin soveltumaton autokäyttöön jossa suuri massa kiihdytetään suureen nopeuteen sekunneissa.- Anonyymi
Miksi peukuttelet omia kommenttejasi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi peukuttelet omia kommenttejasi?
Miksi presidenttiehdokas äänestää presidentinvaaleissa itseään?
- Anonyymi
Kummallista. Teslanhan luulisi olevan jokaisen persun unelma-auto nyt kun olette saaneet Elon Muskista uuden jumalan.
- Anonyymi
Ai, kuten teillä on se Sanna-Suuri?
- Anonyymi
Bensa-auto syttyi palamaan.
- Anonyymi
Köyhillä on se etu että katsovat ensin miten käy rikkaiden villitysten. Jos edistys on hyvää (harvoin) saavat sitten testatut tuotteet myöhemmin halvemmalla.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791319
- 851216
- 96967
- 48813
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40713Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83589Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä29516Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111510Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44468Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33455