Mitkä kaikki on perussuomalaiset pettäneet?

Melkeistä järjestään lukee jokaisessa viestiketjussa, että jokin on pettänyt Persut ja on syyllinen?

Mitä kaikkea niitä sitten on?


Ja mikä/kuka syyllinen?
20324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Soini!

Äänestä
  • en muutakaanehtiny keksiä t petteri orpo riikka tätin oikeakäsi

    Äänestä

Arhinmäki.

Äänestä

Märise. Märise kunnolla joutilas

Äänestä
  • Jep Mariini!

    Äänestä

Kysypäs vaikka esim. Oulaisista tai Ylivieskasta. Kyllä siellä tiedetään.

Äänestä

Sini!
Mustat!

Äänestä

Peili

Äänestä

Jussi petti Hillaa.

Äänestä

Ei Mikään!

Äänestä

Hurstin jonosta sen totuuden kuuli, keski-ikäinen mies sanoi kaikkien puolesta "persut pettivät meidät".

Äänestä
  • Persut toimivat kuten populistit toimivat. Kovaa älämölöä pidetään, mutta lopulta siihen se jää. Valitettavasti tämä älämölön pitäminen vetoaa moneen äänestäjään.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Persut toimivat kuten populistit toimivat. Kovaa älämölöä pidetään, mutta lopulta siihen se jää. Valitettavasti tämä älämölön pitäminen vetoaa moneen äänestäjään.

    Sanonta: Tyhjät tynnyrit kolisevat koviten. Pätee tässkin☝️

    Äänestä

Syyllinen ? Kukapa muukaan kuin persupomot ja heitä äänestäneet kusetettavat pikkupersut.

Äänestä
  • Petetyt lupaukset on itsepetos ja petoksen kohteeksi politiikassa sen myötä joutuu äänestäjä js se joka lupauksensa pettää menettää luottamuksensa ja silloin itse petokseen syyllistynyt on se jota sormella osoitetaan kun petokseen syyllistä etsitään.

    Äänestä

Nämä on täällä sellaisia purskahduksia. Politiikka on sellaista peliä, jossa täytyy yrittää päteä. Syyttely on halvin keino nostaa omaa profiilia. Ei niistä kannata välittää.

Äänestä

Politiikka ei saa olla peliä, peli on äänestäjien aliarviointia ja pettämistä.

Äänestä

PS-kusetukset alkavat hahmottua persuporukoille, kun menevät kevättalvella vaaliteltoille ja antautuvat kansalaisten kanssa keskusteluun.

Äänestä

Persu pettää varmasti, myös itsensä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Melkeistä järjestään lukee jokaisessa viestiketjussa, että jokin on pettänyt Persut ja on syyllinen?

Mitä kaikkea niitä sitten on?


Ja mikä/kuka syyllinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu