Huimia voittoja Kenossa viimeaikoina.

Anonyymi-ap

Voittoja ropisee pelaajien tileille ennennäkemättömän tasaista tahtia, euroa ja jopa kahta euroa. Sitä ei voi kun hämmästellä mikä muuttunut, miten mahdollista. Varsinkin kun Poliisihallituksen viralliset valvojat pitävät huolen siitä, että arvontalaitteisiin ei pysty ulkopuolinen vaikuttamaan. Toivottavasti ulkomaiset yrittäjät tuovat aitoa kilpailua alalle, jos monopoli puretaan.
Nyt se on mitä on peli kun peli.

5

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jopa kahden euron voittojen vuoksi on tärkeää, että rahanpesu ja terrorismin tukeminen estetään tehokkaasti. Ehkä jokin mainetodistus tai muu kahden luotettavan todistajan allekirjoittama lisävarmistus pakollisen tunnistautumisen lisäksi olisi paikallaan.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Luottokortilla pelaaminen onnistuu Veikkauksen kasinopelejä pelatessa kun ensin siirtää luoton omalle tilille. Poliisihallituksen siunauksella talletusta tehdessä skannataan 3 kk tilin tapahtumat eli onkin aivan toinen asia miten luottorahalla pelaaminen sujuu poliisihallituksen valvonnassa. Noh, se siirtyy pelissä voitoitta (omapanos takas voitoilla) suoraan Veikkaukselle koska luokitellaan ilman hyväksyttvää perustetta hankittuna rikolliseksi rahaksi. Normaalilla palkkatilillä saa Veikkaukselta noin 60% payoutin eli reilusti alakanttiin koska hieman toisinaan voittoja antavaan pelaamiseen tarvitaan 98%.

      • Anonyymi

        Hulluutta tutkia tallettajien pankkitilin tapahtumia kuin KGB tai kuin olisivat Kelalla töissä hakevalle elämisentukirahoja laskemassa. On se kummaa maailmassa rikollisuus eritoten netissä vain kasvaa eli osasivatpa tarkastella omia toimiaan miten rikolliselta se sivullisen silmissä näyttää.


    • Anonyymi

      KENO -pelissä on vielä kuusi (6) arvontaa jäljellä ennen kuin kalenterivuosi 2024 on lukittava ja siirrettävä pysyvästi historiaan. Tasoittain kerätty päävoittojen tilasto

      https://bsky.app/profile/tuulettaja.bsky.social/post/3leirzbah2s2y

      paljastaa, että pelitasoilla 9 ja 8 on vielä minimalistien pienet saumat ohittaa vuoden takaiset luvut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      260
      9077
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      312
      6299
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1380
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1311
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1111
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      79
      1005
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      61
      889
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      788
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      708
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      696
    Aihe