Suomessa 300000 työtöntä

Heitä voisi käyttää linnoittamaan ja miinoittamaan itärajaa. Syviä vesiesteitä ja louhikäärmeen hampaita rajalle jotta russakka-armeijan eteneminen hidastuu rajalla, johon sen voi tuhota droooniparvilla.

Jotain hyödyllistä vastinetta työmarkkinatuelle.

Työvelvollisille tarjolla telttamajoitus ja päivittäin kolme ateriaa ja kahvit jälkiruuaksi.

Kesällä esitetään dannyshow, jos aikatauluista jäädään jälkeen.
17163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ei ole rahaa siihen.

Äänestä
  • Tukipummeille maksetaan joutenolosta, joten rahaa on ja paljon.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Tukipummeille maksetaan joutenolosta, joten rahaa on ja paljon.

    Mehä voitas lisätä maaham muuttoo.
    T:Demari

    Äänestä

Suomi on jo hävinnyt ja häviää aina.

Äänestä

Moni heistä ei ampuisi kuin kokoomusmulkkuja jos antaisivat aseen ja panoksia.

Äänestä
  • Juu ei mitään menetettävää veisi mukana monta riistäjää samalla.

    Äänestä

Kukaan ei enää lähde töihin alle 3000 euron kk-palkalla, kun kotona tienaa tukineen paremmin.

Äänestä
  • Juuri noin saan 3600ekk tekemättä mitään miksi lähteä 12eh palkalla orjaksi😋😋😋

    Äänestä

  • Ei se ole työtä vaan ulkoliikuntaa hyvässä seurassa.

    Äänestä

Se vaan ettei mitään miinoja tai esteitä Saa asentaa ne voisivat vahingoittaa pakolaisia ja muita metsässä liikkujia Miinoista luovuttiin koska olivat vaaraksi esim mahdolliselle viholliselle .

Äänestä
  • Täysin järkevää. Ei kukaan normaali ihminen halua vahingoittaa pakolaista ja heitä pitää suojella miinoilta.

    Äänestä

En määrittele itseäni työn kautta. Olen taivaanrannan maalari ja osa-aika runoilija.

Äänestä

Kyllä rikkaat saa ensimmäisten seassa mennä rintamalle, kun sota syttyy. On niin paljon käärinyt yhteiskunta raha omin taskuisin tekemättä juuri mitään.

Äänestä
  • Isojen rahakassien kanssa kun on niin paljon saanut nauttia elämää.

    Äänestä

  • Omistava luokka ei tietenkään osallistuisi tuohonkaan kuin matkan päästä sohvalta käsin.

    Muistaisivat kyllä syyllistää siinäkin hetkessä duunaria tai työtöntä.

    Äänestä

Työtä tekeville maksetaan palkkaa, työttömille korvausta työttömyydestä. Palkkaa vain miinoittajia, jos rahaa, valtaa ja maaomistuksia piisaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Heitä voisi käyttää linnoittamaan ja miinoittamaan itärajaa. Syviä vesiesteitä ja louhikäärmeen hampaita rajalle jotta russakka-armeijan eteneminen hidastuu rajalla, johon sen voi tuhota droooniparvilla.

Jotain hyödyllistä vastinetta työmarkkinatuelle.

Työvelvollisille tarjolla telttamajoitus ja päivittäin kolme ateriaa ja kahvit jälkiruuaksi.

Kesällä esitetään dannyshow, jos aikatauluista jäädään jälkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu