Poliisi pyytää havaintoja tapahtuneesta.
Poliisi tutkii Espoon Puustellinmäessä jouluaattona 24.12. ampumalla tapahtuneita tapon yrityksiä. Poliisi sai ilmoituksen tapahtuneesta ennen puolta yötä. Tämän hetkisten tietojen mukaan Puustellinmäessä ammuttiin kadulla useita laukauksia ja paikalla on ollut useita tapahtumiin liittyviä henkilöitä.
Poliisi pyytää tapahtumista jotain tietäviä tai tapahtuman havainneita ottamaan yhteyttä, ja toimittamaan esimerkiksi mahdolliset videot tai kuvat poliisille.
Yhteydenottoja toivotaan puhelinnumeroon 0295475975 tai sähköpostiin [email protected]
Tutkinnan keskeneräisyyden vuoksi tapauksesta ei voida tässä vaiheessa tiedottaa tarkemmin.
Poliisi tutkii jouluaattona Espoossa tapahtuneita tapon yrityksiä
12
525
Vastaukset
- Anonyymi
Pääkaupunkiseudun Vihervasemmiston on ruvettava hillitsemään näiden kumppanien spontaania toimintaa. Tämä tällainen voi vaikuttaa kilteisesti tulevissa kuntavaaleissa 🤭🤭🤭
- Anonyymi
Olisiko sitä monikulttuuria,
vai meidän ikiomaa monokulttuuria?- Anonyymi
Ilmeistä kusipäiden paukuttelua kuitenkin.
- Anonyymi
No, nuo aavikkokansat ovat jo tuhonneet omat maansa ja tosiaankin ovat tuomassa Suomeen tuota samaa kulttuuria jota myös vihervasemmisto Vihreät, SDP, RKP ja muut sosialistit tänne ajaa. Vihervasemmiston tuella ovat saaneet jo Saksan, Ranskan ja Ruotsin sekaisin ja polvilleen. Englanti on kovaa vauhgia menossa myös polvilleen kun äänestivät vasemmiston valtaan.
Näille Suomen vihervasemmistolle myös tuo huumeiden vapauttaminen rikoslaista on tärkeää, että nämä maahan tulleet saisivat toimeentulon kun tuo opiskelu ei maita, koska eivöt osaa edes lukea tai kirjoittaa. Ainoa teknin asia jonka nuo osaa on grammavaaan käyttö huumeiden myynnissä.
- Anonyymi
Sillä alueellahan oleilee yhteiskunnan pohjasakkaa.
- Anonyymi
Espoolaiset varoittivat metron vaikutuksista jo etukäteen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Espoolaiset varoittivat metron vaikutuksista jo etukäteen.
Tuolla alueella, Puustellinmäki, ei ole metroa näkynytkään :O)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuolla alueella, Puustellinmäki, ei ole metroa näkynytkään :O)
Mistäpä täällä junttilassa kaikkea tiijetäään kohan kommenttija piisaa.
- Anonyymi
Ei ole meillä katujengejä,
sanoo poliisi,
eikä Suomi ole menossa Ruotsin tielle,
sanovat vihervasemmistolaiset.- Anonyymi
Onko Jari "mamujen kaveri ja kantasuomalaisten vihollinen" Taponen, tai tuon alaiset jotka keikistelivät mamujen kanssa BLM mielenosoituksessa, oikeasti yhä poliiseja? Jos ovat, niin voiko sisäministeri jo vihdoin siirtää tuon koko tiimin Taposen mukana pois Pokiisivoimista. Nuohan ovat valtion vihollisia ja täysin ammattitaidottomia.
- Anonyymi
Mahtoiko Lintuvaarantiellä parturiliikkeen kohdalla 28.12. 2024 klo 0.20 olleet neljä pamahdusta olla jengien välien selvittelyä? Tuskin kukaan niistä poliisille viitsi ilmoittaa. Täällä Leppävaarassa kun kadulla ampuminen on niin tavallista eikä poliisi ole saanut tutkittua edellistäkään. Tuolla alueella mantagajengi kävi huumekauppaa.
- Anonyymi
Eikö näitä matuja voi mitenkään karkottaa pois? Ei haluta Ruotsin mallia tänne.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2064975
- 373372
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.352898Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1412773- 252428
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.682257Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää192138Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?311810Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s411762Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.821425