Miksi therianeja paheksutaan niin kovasti!!!??

Anonyymi-ap

Oletteko ajatelleet miksi therianeja ei hyväksytä!!
Minusta se on väärin ja haluaisin että meitä kohdeltaisiin kuin muitakin, joo saattaahan neljällä raajalla hyppely ja maskiin pukeutuminen näyttää jonkun mielestä oudolta mutta eihän se tarkoita sitä että pitäisi poissulkea yksi kokonainen yhteisö!!! Sehän on sama asia että yhtäkkiä kaikki jotka pelaavat jalkapalloa joutuisivat koko ihmiskunnan pilkan alaiseksi
Ja eihän therianejen elämä liity kenenkään muun elämään millään tavalla. Vai onko joku muka oikeasti silleensä:
Äääk!!! Therian !!! Mun elämä just tuhoutui!!!
Että mä en ainakaan enää aio välittää niistä moukista jotka kiusaa muita vaan oman epävarmuutensa tähden. Olkaa omia itsejänne🐯

11

303

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja asiasta kukkaruukkuun tietääkö joku missä ois seuraava therian miitti ku en ite tiiä ja mieluiten keskisuomessa

    • Anonyymi

      Kiitos sun teksi on niin totta

      • Anonyymi

        Hyvä kun joku arvostaa


    • Anonyymi

      Sanotte, että on hyväksyttävä se, että eläimillä om oma identiteetti. OK, ilman muuta eläimillä on oma identiteetti. Mutta millä oikeudella kukaan IHMINEN voi ottaa tällaisen eläimen identiteetin? Sehän ei ole muuta kuin ihmisen suurta ylemmyydentuntoisuutta - olemme parempia kuin kaikki muut ja meillä on oikeus ottaa mitä haluamme - vaikka nyt kissapedon tms identiteetti. Mikä antaa teille tämän oikeuden???

    • Anonyymi

      Maailma voi olla rankka paikka kestää ilman jonkinlaista pakomuotoa välillä toiseen parempaan todellisuuteen, mutta kyllä ihmisen on hyvä ihmisenä, monestakin syystä.
      Uskon itse jälleensyntymään ja siihen että eläimilläkin on sielut, mutta eläimet syntyvät uudelleen eläiminä ja ihmiset syntyvät uuteen elämään uudelleen ihmisenä.
      Eläimet on valloittavia ja ihania, mutta vain pikkulapsena saatoin joskus unelmoida että miltä tuntuisi olla mehiläinen, lintu tai merenneito, kun mielikuvitus oli pikkulapsen söpöä vilkasta haaveilua.
      Jumala sen sijaan on todellinen ja rukoukseen on hyvä nukahtaa, siinä on sopiva hetki pakoon kylmästä maailmasta.

    • Anonyymi

      Sori vaan mutta halusin juttukaveriksi jonkun joka oikeasti ymmärtää mitä mä kirjoittelin enkä sano että jumalaan ei saisi uskoa vaan sitä että therianit ei ole mitään outoja kummajaisia vaan oikeesti yksi kokonainen ”heimo”
      Ja sitäpaitsi therianiksi ei tulla vaan synnytään mutta sen tajuaa vasta jossainkohdassa elämää
      Antakaa muiden tuntea kuin tuntevat ja tosiasiassa kaikki ovat therianeja koska itse sanoit että eläin syntyy ihmiseksi ja jotain sellaista
      Toiset eivät vain tykkää niistä tai ei ole kiinnostusta joten olisi kiva jos tänne nyt tulisi joku THERIAN joka voisi olla kanssani samaa mieltä
      Kiitos 🦊

    • Anonyymi

      Kuten edellä kirjoitin - mikä oikeus teillä on omaksua eläinten identiteetti? Eläimet ovat upeita olentoja, mutta mielestäni on ihmisten omahyväisyyttä väittää, että olisivat elinten vertaisia. Tarvitaan vähän nöyryyttä tähän hommaan.

    • Anonyymi

      Hyvää yötä & Jumalan Siunausta kaikille! 👼 Ihmisille & eläimille tasapuolisesti!

    • Anonyymi

      Mä oon samaa mieltä tuosta sun tekstistä
      THERIANEILLE OIKEUKSIA✊

    • Anonyymi

      Oletko kuullut sellaisesta kuin aikuisten roolileikit? Mitä ne tarkoittaa?

      Katso Eyes Wide Shut, klippejä löytyy YouTubesta.

    • Anonyymi

      Mä oon therian ja olen samaa mieltä aloittajan kanssa, aijon pukeutua maskiin ja häntiin ja tehdä quatropiksii niin paljon ku ite lystään, therianpower elää!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      39
      2105
    2. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      188
      1559
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      94
      1401
    4. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      142
      1219
    5. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      115
      1118
    6. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      135
      1060
    7. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1010
    8. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      970
    9. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      894
    10. Mukavaa keskipäivää

      Hyvää huomentakin 😊💛❤🔆2️⃣0️⃣2️⃣5️⃣
      Ikävä
      250
      886
    Aihe