Mikä ihmeen romuautojen kaatopaikka on mäntässä tehtaan R-kioskin takana olevalla tontilla. Onko edes oma tontti vai kaupungin.
Luulisi kaupungin puuttuvan asiaan kunnon sakoilla ja tyhjentämis määräyksellä.
Romuautojen kaatopaikka
Anonyymi-ap
14
678
Vastaukset
- Anonyymi
Vai asiakkaiden autoja?
- Anonyymi
eikös siinä ole korjaamo? Asiakkaiden pirssejä, Mersukorjaamo?
- Anonyymi
Ei ne oo romuja ne on aarteita
- Anonyymi
Toisen romu voi olla toisen aarre.
- Anonyymi
Lehtonen?
- Anonyymi
Saat 200 euroa koko roskasta.
- Anonyymi
ilmeisesti mersuja korjaa.
- Anonyymi
piha täynnä kaikkea muuta. korjaako verokirjalla.
- Anonyymi
Missä kohtaa ärrän takana?
- Anonyymi
No mene kysymään!
- Anonyymi
Keltä mää kysyn
- Anonyymi
Vitu mänttä spede
- Anonyymi
Siellähän oli aikoinaan tallissa höpöheinä kasvattamo..
- Anonyymi
Saahan romuista taidetta ja elämän taidetta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322259Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749466Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297460Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806305SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825930Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344946HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084600Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1004359Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo852026Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771310