Eivät vaan tajua että venäläiset tekevät sabotaaseja ihan avoimesti, ihan samalla tavalla kuin suomalaiset ovat asettuneet Venäjän vihollisiksi. Jos Venäjä haluaisi salaa katkoa kaapeleita, voisi se sen tehdä räjähteillä, tai sukellusveneillä.
Suomalaiset
Anonyymi-ap
5141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Venäläinen sukellusvene. Siinäpä vasta kuolemanloukku! :D
Mutta ei suomalaiset ole asettuneet venäjän viholliseksi. Oletko tyhmä? Suomalaiset ei hyväksy naapereita tappavia rikollisia. Tykkäisitkö itse jos sinut tapetaan ja muut vaan hyväksyy sen?
Suomalaiset näkee toiminnan rikollisten toiminnaksi ja terrorismiksi. Ei edelleenkään halua sotia tai sotaa tai asetu ketään vastaan. Venäjä voisi hoitaa itse omat rikolliset vankilaan ja vastuuseen.
Sotilaallinen isku Nato-maan omaisuuteen olisi virheliike, minkä Venäjäkin ymmärtää.
Jopa Venäjän sotilasjohto tietää, että Suomen laivasto kuuntelee ja myös kuulee sukellusveneitten liikkeitä kapealla Suomenlahdella, vaikka Suomen puolustusvoimat ei (tietenkään) julkisesti kerro asiasta yhtään mitään.
Asiallahan on voinut olla mikä taho tahansa.
😂😂😂