kun eka kerran näit kaivattusi?
Mihin kiinnitit ensimmäisenä huomiota
Anonyymi-ap
1112904
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 111
Vanhimmat
Valtaisan sopivat kannut.
Suorastaan valtavat!
Näitähän ne miesten silmät katselee, kurvit kiinnostaa ja siksi kiva onkin härnätä kun siitä näkee onko mies bimbo 😂 Fiksut katsoo suoraa silmiin.
Yleensäkin miehen silmät ovat ikkuna maailmaan, kohti naista. Naisen silmät ovat miehelle ikkuna sisälle naiseen, ja siitä ikkunasta saa kuka hyvänsä kurkistaa sisään ja vaatia verhoja auki.
Mun rakas katselee edelleen molempia sekä kurveja että silmiä. Kurvit tais kyllä kiinnostaa ensin. Muistan vieläkin hetken kun katse oli rintojen korkeudelle ja voi että kun hävetti kun nappi oli just rintsikoitten kohtaa auennut. Oli onneksi hempeet pitsiset roosat pushupit alla. Huomasin napin vasta kun olin päässyt kotiin. En olisi edes tollai älynny härnätä. Oli silkka vahinko🤭
Mun rakas varmaan tunnistaa tosta. Onneksi se ei käy palstalla🤭Enkä pistä savumerkkiä tähän. Se tietää ken lukee
Ok, meitä on shit 2, ei voi mitään.
Tunnistiko joku mut tästä🤭
🚬👩🏻🦳
Luulin että oli virolainen
Kyllähän ne oli ne isot rinnat mitkä suorastaan väkisin yrittivät pullahtaa näkyviin. 😉
Sen kun pullahtavat, kunhan eivät ole tekosellaiset. Minä miehenä kiinnitän huomiota , että ei kai naisellani ole tatuointeja. Äiti saa sätkyn jos sellaisen tytön vien näytille, enkä muutenkaan tykkää itsensä koristelijoista.
Kuoriiko äitisi sulle perunat ja käy illalla antamassa yö suukon samalla kun tuo lempipehmolelusiP.S.Minäkään en pidä tatuoinneista.
Kiharoihin ja kaulakoruun.
Milloin näit hänet ensimmäisen kerran?
Paljaisiin koipi-reisiin ja lyhyeen minihameeseen. Ja heti perään kirkkaan punaisiin varpeihin (ei ollut lakkaa).
Semmoisiin hölmistyneisiin silmiin, kaikella rakkaudella, jotka tuijottivat minua ja heti kun käänsin katseeni häneen, hän käänsi katseensa pois 😉
Ihana mies 🤓
Komeisiin kasvoihin
On kuulemma itsekäs ihminen. Yhtään ei ajattele toisia ihmisiä.
On se hianoo kun ei voi henkilöön itse tutustua vaan uskoo kaikki juorut.
Rauhoitu, ei se ollut multa vaikka noin oisin voinut kirjoittaa, en kirjoita, nuo puhutaan kahdenkesken jos on tarve puhua noista, en ole noista niin tarkka...
Puskaradio on se luotettavin uutiskanava näissäkin 🫡
Eiku sitä mä olin vaan et..
En mihinkään. Hän ei kiinnittänyt muhun mitään huomiota ja ajattelin, että hän on vähän kömpelö sosiaalisesti tai tyly.
Kiinnitin minä jo silloin sinuun huomioni. Olen vain tarpeeksi taitava peittämään sellaisen.
Ei se haittaa, ettei hän muhun kiinnittänyt huomiota. Nyt musta vaan tuntuu, että me kuljettiin siitä alusta vääjäämättä kohti tätä hetkeä, että oikeasti nähtiin toisemme.
Kyllä se oli se moottoripyöräilijän takki.♥️
Tylytti mua mennessä ja tullessa niin siitähän mä sitten innostuin.
😂😂😂
Sama 😂
Ei mikään tusina tyyppi. Omanlaisensa erilainen.
Jotain samaa kuin itsessäni tunnistin.
Lämmöllä ajattelen 😉
Samoin sanoin sanoisin eräästä.
Silmiin tietysti ja kokonaisuuteen, kuuma pakkaus aattelin 🤩😘
Mistä kohtaa kuuma
Rinnat 🥵
Naiset harvemmin katselee miestä niin alas munien kohtaa mutta takaapäin sopivan kiinteä treenattu peba kyllä kiinnittää huomion. Silmiin katsotaan molemmat kun vastaan tullaan❤️🤗 ja huikataan jotakin flirttaavaa
kaikkialta 😚😚😚😚😚😚🤗
Oikeasti. Olet haukkunut niitä
Kiitos 🤩😘 Näin olet livenäkin kertonut ja kehunut todella paljon rintojani 😍
Hmmm..... kummassa puntissa kunnon kalu majailee?, kannattaa tsekata, ettei pety ....
Harmi vaan että on ollut pitkään hämärää aikaa ja vaatetusta enempi niin ei tota peppua ei ole päässyt kunnolla näkemään❤️
🚬👩🏻🦳
Kyllä taitaa vasemmalle kallistaa ja hyvin on pussit laskeutuneet 🤭
🚬👩🏻🦳
Tais ekalla kertaa mennä ohi. Harmi
Muistan sen hyvin kun ekan kerran näin hänet. Ja voin suoraan myöntää että katse osui hänen.. lettiin kun hän käveli ohi.
Prsettä katoit
Blondi
Oliko hän ainoa blondi?
Silmiin ja hämmentyneeseen ilmeeseen💟
Vähemmästäkin, kaunein ilmestys koskaan ikinä missään oli yhtäkkiä nenäni edessä 😘❤️
Seisoin pyöräni vieressä näpytellen puhelinta, liekkö kirjoitin viestiä, kävelit ohi. Olin menossa töihin. Katsoin sinua ja kysyin; ootko sä ****? Esittelin itseni, kerroin että olin aloittanut työt edellisenä päivänä. Kaikki tuntui alusta asti luontevalta.
Oliko viime kesänä?
2023 kesällä
En kiinnittänyt hänessä huomiota mihinkään, oli mielessä toinen mies. Pitkän ajan jälkeen alkoi kalastelemaan huomiotani ja onnistuikin siinä. En kuitenkaan tiedä, mitä hän minusta ajattelee, koska käytös on ollut välillä varsin omituista.
En muista mitä eka kerran ajattelin. Paikalla oli niin paljon muitakin miehiä. Kesällä muistan häntä katsoneeni baarissa ja ajattelin, että hän on ihan katseltava. Syksymmällä kiinnitin huomiota siihen, että hän katseli usein minua. Jotenkin se mielenkiinto kasvoi itselläkin.
No nyt kuitenkin asiat on jotenkin pilalla ja ei tästä mitään tule.
kaunis nainen, kaunis ja jotenkin viekoitteleva hymy. söpö punastuessa ja ajatuksissaan.
Jotenkin niin vaatimaton
Nää on niitä teidän kirjoitteluja esiintyen miehenä.
Kasvonpiirteisiin, silmiin ja reippaaseen olemukseen. Hänellä oli myös ihanat puolivallattomat hiukset silloin 😍
Voitko kuvailla puolivallattomia hiuksia?
Hamput
Ei ollut minulta tämä...
Ja ohuet
Hiukset sai ponnarille. Tummanvaaleat...
😂😂😂
Kaipaatko todella minua? Luulin jo ettei minua kukaan kaipaa vaikka ehdokkaita niin paljon
Joillakin lähtee hormoni muutosten takia hiukset ja sullahan se siitäkin rasahtelee päässä on se sääli
Kyllä minä kaipaan sinua ja voisin sanoa sen suoraan, jos näen sinut. Meinaatko, että välit ovat menneet muihin?
Se miten katto mua
Kun näin hänet ensimmäisen kerran ... no en mä silloin vielä häneen sen ihmeemmin huomiotani kiinnittänyt. Se tapahtui vasta ajan kanssa.
Ihanat siniset tähtisilmät kiinnitti ensin huomion.
Sitten tarkemmin vuoden päivät katsellu tätä söpöä miestä jolla on jäntevä vartalo, kiinteä peppu ja muutenkin mies on täydellinen kokonaisuus, rento, erittäin miehekäs mies. Pukeutumistyyli on 👌
Söpö kuin mikä ❤️jumalaisen ihana
Tykkäsin kiusasin ja ghostasin 🫡🤷🏻♂️
Just😒
Onko kiusaaminen kiihottavaa? Siis sinun näkökulmasta?
Katsoin, et ihanan pitkä ja harteikas mies. Sit näin ne kasvot ja huudahdin "voi luoja, sä oot söpö!" Ihanat nallekarhun kasvot!
En ole ikinä tuntenut näin äkkiä mitään samanlaista. Harmittaa, kun en kysynyt puhelinnumeroa.
Niin ihana mies! Fiksu, eikä liikaa kännissä. Mä haluaisin Antista itselleni tapailumiehen.
Toivottavasti tapaamme vielä! Sitten kyllä isken kiinni!
Hänen humalatilaan.
Tämä voisi olla vaikka minulle. En osannut muuta joskus, kuin vetää perseet. Vähän välillä hävettikin ajatella jälkeenpäin silloista minua. Mutta olen ymmärtänyt että menneisyyttä eikä tulevaisuutta ole, on vain tämä hetki. Ja tässä hetkessä en ole perseet olalla. En ole sen parempi ihminen, mutta turvallisempaa on elää näin. Eniten olen itselleni pahoillani, että rankaisin niin monella tavalla sitä uupunutta, eksynyttä minua.
Ensimmäisellä kerralla ehdottomasti siihen miten kaunis hän on. Ja ystävällisyyteen nähdessä❤️
No kun en aluksi kiinnittänyt häneen oikein minkäänlaista huomiota. Oli uusi työpaikka, ja valtavasti uusia ihmisiä. Ehkä tervehdittiin toisinaan, oltiin vain etäiset työkaverit.
Kunnes.
Alettiin tehdä tuttavuutta ja hän osoittautui todella hauskaksi tyypiksi. Sai minut nauramaan. Siihen kiinnitin huomioni. Toinen asia mihin kiinnitin huomiota oli hänen äänensä, pidän hyvin hyvin paljon hänen äänestä. Sitten vasta näin kunnolla, ja pistin merkille hiukan hölmistyneenä, että onpas hyvännäköinen mies.
Kasvomaskiin😷
Vetistävät toljottavat silmät.. oudot pupillit.
kivoihin kasvoihin ja silmiin.
Sydämelliseen energiaan mikä hänestä välittyi.
Minkälaista energiaa? Syttyikö lamppu vai💡
Megatisseihin tietenkin, "paistetut kananmunat" ei kiinnosta, vaikka nännit niissä on isot ja kovat, mut tuntuma puuttuu.
Sama mulla miesten kanssa: vaikka pää on iso, niin aivot voi silti olla paistetun kananmunan luokkaa. Muutama lause paljastaa onko munapää.
Tisseihin tietysti, oli ne pienet ta isot, ihan sama, pienet on "terhakat" ja isot "lollot", kaikki käy, mutta nyt olen 8 vuoden sinkkuelämän tuloksena tullut päätelmään, että parhaat on ns. käteen sopivat, lollonaiset saalistaa koko ajan uutta verta elämäänsä rahan toivossa, rinnattomat ovat älyttömän mustasukkaisia ILMAN SYYTÄ, no välimaasto arveluttaa, onko siellä ns. oikeita, haluan itselleni ihanan, lämpimän, hempeän ihmisen vierelleni loppuajaksi, olen 69v. ja terve, eli täytyy ilmeisesti mennä "kirjastoon, tai uimahalliin vesijumppaan" yms. ikäistensä "menoihin", voi kun joku ottaisi korvasta kiinni ja veisi mukanaan elämän lopputaipaleelle. . . . elämä voisi olla IHANAA.
Älä yleistä.
Hänen kynsiinsä💅aivan upeat🤩
Silmiin,katseeseen ,energiaan, tyyliin.
Omanlainen energia, nepsyys näkyi, ihana katse, ja ajattelin et on varmaa ihastuttava ihminen vaikka en tuntenut (ja olin oikeessa, nää energia asiat vaan tietää xd)
Oli niin pienet shortsit päällä ettei paljon arvailujen varaan jäänyt. Joulukuussa baarissa.
Hänen postimerkin kokoisiin bikineihinsä ja herkullisiin muotoihin joita nuo pienenpienet kangassuikaleet yrittivät epätoivoisesti pitää kurissa, tapasimme uimarannalla.
Maha pullotti, raskaana valmiiksi
Hymyyn, karismaan, aitouteen
Kokoomus on työväen puolue
Mitä hyvää kokoomus on koskaan saanut aikaiseksi suomen työtätekevälle kansalle
Ei mitään koskaan rosvon nut vaan verorahat rikaille yritykaille
Äänestä sdp jos olet työläinen
Viimeisen vuoden aikana kasvussa ovat olleet vain työttömyys, konkurssit ja valtion velka
Myöskään näkymät tulevasta eivät ole häävit. Kasvunäkymä on olematon eikä hallituksen päättämä menoleikkaus- ja veronkorotuspaketti palauta luottamusta. Purra kehuu itseään viestipalvelu X:ssä: Hän tietää tekevänsä oikein.
Kenen kannalta ? Eliitin ?
Hiusten pituuteen
silmälaseihi
housuihin
Huulet, silmät, nenä, ääni
Koko timmi pakkaus on niin ihana❤️Tekis mieli pulloon laittaa ettei karkaa
En tiedä mutta jälkikäteen ajatellen taisin olla maailman epäkiinnostavin ja välteltävin koko ajan. Tuskin näyttäytyi.
Tai...Olen kai maailman epälähestyttävin.
Tai hän on ollut koko ajan 100% onnellinen eikä huomannutkaan minua. Hyvä niin.?
Erinomaiseen lauluääneen ja tyylikkäisiin käytöstapoihin.
Lauluäänen🤭 laulaako paljonkin
Ainakin sinä iltana kyllä 🎶
En minä ajatellut ihan ensimmäisellä kerralla kuin että hän on hyvän näköinen. En minä automaattisesti ihastu johonkin ulkonäön takia.
Meidän katseet kohtasi.
Ehdottomasti silmät ja hymy, niinkuin satakieli olisi korvani juurella ollut siinä hetkessä ☺️
Jumalainen enkeli miehen muodossa putosi eteeni❤️
Maailman söpöin sellainen🚬🧔
Olemukseen, pituuteen, selkään, käsiin, hiuksiin ❤️
Olipas tuo lihonut!
Aivan.lihavuuteen jolloin lemppasin naisen välittömästi.
Äläs nyt! Minä tuon nain samoin tein! 😅👍🏻
Oli kyse ensimmäisestä tapaamiskerrasta. Miten voit tietää, että hän oli lihonut?
Lyhyyteen ja ylpeään asenteeseen
silmiin, ne oli hyvätuulisen näköiset ja kauniin muotoiset niinkuin koko paketti.
miehessä hyväntuulisuuteen, jotenkin sai kiedottua mut kokonaan itselleen, etten muuta nää
Älykäs mies. Ei tee asioita niinkuin muut ja on oma itsensä. Komea myös.