Tästä ankkurin hinaus operaatiosta?
Onkohan pelko sulkenut suut?
Onkohan pelko sulkenut suut?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kremlin näytelmä ei mennyt käsikirjoituksen mukaan...
Venäjä ensin kielsi kaiken ja sitten tunnusti ja kiukuttelee.
Gaza on venäjän aiheuttama kriisi.
Eiköhän se yksi russakka, sikäläinen asiantuntija, jo puhunut kaiken mitä tapauksista on tarvetta tietää. Russakka lipsautti suustaan "meidän varjolaivastomme ja operaatiomme" ja sen, että kaapeleita pitäisi katkoa vielä tiuhempaan kuin tähän asti on tehty. Russakka on russakka, varjolaivoineenkin.
On hyvin mahdollista, että tankkerin miehistö ei kohta puhu mitään. Venäjän laivaston pienoissukellusvene tulee Pirvooseen ja torpedoi koko 35000 tonnin bensiinilastin taivaan tuuliin.
Mitään ankkurinraahausta ei ole pystytty todistamaan.
Se joutuu todistamaan oikeudessa, muuten tulee mehevät korvaukset. Puidaanko se Suomessa?
Ankkurit vain katoavat russakkojen laivoista ja kaapelit katkeavat samaan aikaan itsestään.... joo, kuulostaa aivan uskottavalta selitykseltä?