Stora enso vähän irtisanoi luottamushenkilöitä ja se tuli maksamaan n. 800 000 euroa kyseiselle firmalle mutta raakkutuhot maksaa vielä paljon enemmän.
"Työtuomioistuin on tuominnut Stora Enson lähes 800 000 euron korvauksiin irtisanomisriidassa, joka koski yhtiön Veitsiluodon tehtaan osastonluottamushenkilöiden irtisanomista. "
" Lisäksi Metsäteollisuus ry tuomittiin asiassa valvontavelvollisuuden rikkomisesta hyvityssakkoon."
🤣🤣🤣🤣
Paperilitto otti voiton Stora Ensosta ja Metsäliitosta
Anonyymi-ap
5
320
Vastaukset
- Anonyymi
Pikkuraha jos öykkärit saatiin ulos.
- Anonyymi
Aijai kun nyt taitaa harmittaa katkera häviö ja uusia luottamushenkiloitä tulee kyllä, Veitsiluotoonkin valittiin välittömästi uudet. Siitä vaan irtisanomaan, kyllä raha kelpaa aina.
Tui 800k€ on toki vielä pikkuraha verrattuna siihen mitä joutuvat törkeistä luonnonsuojelurikoksista maksamaan mutta hyvää esimakua siitä mitä on tulossa.
- Anonyymi
Nyt persuja harmittaa :)
- Anonyymi
Mitäpä veikkaat, kumpi lopulta vie voiton?
- Anonyymi
Raakkuenso maksaa aina!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342724Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2612307Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221413- 1151082
- 971040
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041013Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13932Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55828Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50771Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.278763