Kehtaako vielä

Samat päättäjät mennä ehdolle.
7654
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Se on vaan niin,että valitaan sinne ketä tahansa ei se enää pelasta ähtäriä. Valitettavasti.

Äänestä

Tietenkin kehtaavat. Hyvinhän he kehtasivat tuhota kunnan taloudenkin. Saattavat tosin olla ihmeissään kun vaaliteltoilla jää perinteiset ylistykset saamatta ja tilalla "hieman" toisenlaisia reaktioita.

Äänestä

Totta, ei ne osaa hävetä.

Äänestä

Aloitus perustuu olettamukseen että pääjillä olisi moraali. Moraalin myötä voisi tulla häpeä. Näin ei ole.

Äänestä
  • Pääjllä=päättäjillä.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Pääjllä=päättäjillä.

    Kyllä samat, kunnes kuolevat paikoilleen.
    Uusia ei oteta

    Äänestä

No Nisuhan lähtee! Ei koe ikinä tehneensä mitään väärää, vaikka on tunnetusti kävelevä katastrofi. Kaikki nauraa tuolle hömelölle selän takana. Kysykää, millä nimellä Nisu tunnetaan eduskunnassa ja Helsingissä;) Ehkä teillekin valkeaa,,,

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Samat päättäjät mennä ehdolle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu