Varoituksena nykypäivästä (samaa on ollut aiempinakin vuosina): älä laita lastasi Martin kouluun. On erittäin suuri todennäköisyys, että joudut henkilökunnan toimesta jatkuvien valheiden kohteeksi, että lapsellesi puhutaan täysin törkeästi, että lastasi vähätellään, että lapsesi itkee useammankin kerran henkilökunnan sanomisten vuoksi, että kuulet lisää valheita, että rehtori osallistuu häpeälliseen toimintaan.
Syksyllä koulun työntekijä löi lasta.
> Mikään ei ole muuttunut eikä kunnan sosiaalitoimea vaikuta kiinnostavan muu kuin asioiden peitteleminen.
Martin koulu
7
674
Vastaukset
- Anonyymi
No huhhuh. Onko tullut otettua liikaa UudenVuoden mehuja . Aika moinen väite.
- Anonyymi
Melko kovaa tarinaa. Olisiko aihetta jättää tutkintapyyntö kirjoituksesta.Kirjoitushan täyttää herjaamisen tunnusmerkistön mikäli ei pidä paikkaansa. Asia pitäisi tutkia jo henkilökunnan oikeusturvan puolesta.
- Anonyymi
Noin sanottiin yhdestä koulusta Vantaalla suunnilleen vuosi sitten kun tutkittiin ampumatapausta. Mitään ei välitetty, eikä asioihin puututtu, mutta mediaan päästiin isoin kirjaimin. Näinkö pian asia on unohtunut joillakin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Noin sanottiin yhdestä koulusta Vantaalla suunnilleen vuosi sitten kun tutkittiin ampumatapausta. Mitään ei välitetty, eikä asioihin puututtu, mutta mediaan päästiin isoin kirjaimin. Näinkö pian asia on unohtunut joillakin?
Se kohde oli Itä-Uudenmaan poliisipiirin alueella ja TV-kuvissa näkyi täkäläisiäkin partioita tutkintaa avustamassa. Silloin mediassa parveili "tietäjiä" joka alalta ja ihmettelivät " kun yllätti". En ota kantaa mahdollisiin syyllisiin miltään taholta, mutta ehdotan että mahdollisiin ongelmiin tulee heti puuttua.
- Anonyymi
Martinkoulu on hyvä koulu
- Anonyymi
Jokainen kuuluu joukkoomme ja sillä hyvä.
On hyvä muistaa, mitä kylvää, sitä myös niitä.
Asioilla on tapana hakea tasapainoa.
Ihmisillä kun on tapana puhua pahaa toisistaan, vaikka aihetta ei olisikaan niin keksitään sitten. Mitä pidemmälle valheelliset juorut kulkevat sen parempi.
Ihmiset, jotka totuuden tietävät jostakusta ihmisestä vaikenevat. Siitä erottaa, etteivät luottokelpoisuus henkilöitä olekkaan. Luulevat vaan itsestään enemmän, kuin on tarpeen. Pimeys tulee esille väkisinkin. - Anonyymi
Ihan on jo poliisiin otettu yhteyttä asiasta. Ja lapsen lyömisestä oli aiemmin (nyt poistettu) kunnon viestiketjut facebookissa ja asiasta oli ihan kunnon (ei liene yllättävää) haloo vanhempien keskuudessa. Koulupalaveri ym lyömisen johdosta jokseenkin rauhoitti kyseistä asiaa.
Mutta sama perusmentaliteetti kyseisessä laitoksessa jatkuu. Ja ei, en todellakaan ole ainoa vanhempi joka on vastaavanlaisesta kertonut.
Että jos se parantaa omaa turvallisuudentunnetta maailmasta heittää tällaiset, kyllä, faktat valheeksi niin siitä vain. Jos se omaa mieltä rauhoittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1285744
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3962549- 1342467
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv72066- 121323
- 581055
Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍81032- 51912
- 76825
Temusta tilaamiseen tulee muutos
Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/101815