Pohdiskelin syvällisiä yön pimeydessä

Vain yksi muistaa tien ovellesi. Kuolema.

Tämä on jokseenkin rauhoittava ajatus. Tuntuu että unikin tulee nyt paremmin.
3247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Toiset ketkä osaa ovellesi koputtamaan ovat jehovat.

Äänestä
  • Se on kyllä varsin ärsyttävää jos vielä masennuksen lisäksi joudut sietämään jehovia.

    Äänestä

  • Ja venkulat pummaamassa rahaa ja kaikkea muuta mahdollista. Kivempi, jos ovella ois naisia jonossa, niinku nuorempana.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vain yksi muistaa tien ovellesi. Kuolema.

Tämä on jokseenkin rauhoittava ajatus. Tuntuu että unikin tulee nyt paremmin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu