Keisarin kamppeet museossa

Anonyymi-ap

"Heijastus metsästä rakentaa kuvaa metsästä ja erilaisten elävien olentojen olemisen tapahtumisesta yhteisessä tilassa. Elokuva kerrotaan useiden samanaikaisten kuvien avulla, jotka muodostavat metsän tilaa luovan ja muuntelevan kokonaisuuden. Teoksen tavoitteena on jatkaa liikkuvan kuvan ekologisen kerronnan kehittämistä ja kuvallisen esittämisen muutoksen prosessia. Se kokeilee, miten liikkuvan kuvan työkalut voisivat sopeutua kerrontaan, jossa informaation tavoittaminen tarvitsee niiden uudelleen asettelemista."
(SES, tukipäätökset)
(Pelkästään Suomen Elokuvasäätiö, eli valtio maksoi näistä hepenistä 170 000 euroa, joten kivat meille ).

8

514

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Metsä pieree RAHAA ja raha tulee rahan luokse.

    • Anonyymi

      Metsäkoneiden myynti vaikka sakkaa, niin ja taiderouvan bisnekset rullaa kivasti sekä reality luonnon, että taidekentän avohakkuulla.

    • Anonyymi

      Onttoa oli, mutta monillehan riittää kun heijastetaan seinille isoja kuvia.

    • Anonyymi

      Kulttuurin kutistukset eivät koske sellaista, missä metsähallituksen linja ja puuteollisuuden intressit ovat mukana.

    • Anonyymi

      "Suvun paperipatruunoiden ja suomalaisen metsäteollisuuden tarina ei jätä ketään kylmäksi!" (lainaus taidelinnan kotisivulta)
      Niin, kovastihan täällä lämpenee, mutta avohakkuut eivät lopu, eivätkä taidepullistelut.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Emme me mitään metsää tarvitse, vaan merkittävää metsätaidetta, jota valtion tulee tukea paisuvien nielujen vuoksi.

      • Anonyymi

        Hyvän hinnan saat energiastakin.. älä ole huolissasi.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      94
      934
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      888
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      798
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      141
      718
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      665
    6. 78
      521
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      498
    8. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      486
    9. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      477
    10. Olit kyllä niin

      Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki
      Ikävä
      44
      467
    Aihe