Onko mallia ottanut myöhässä saapumisesta tuosta itärajan takana lymyilevästä käskijästään? Tottahan se on,että nämä solisalirattipuolueen kellokkaat ovat lähes popikkeuksetta kristakiuruja jotka venklsaavat väkisin helpoistakin asioista vaikeita ja ovat mestareita venyttämään ja viivästyttämään kaiken.
Johannes Koskinen
Anonyymi-ap
5152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Näin se TAAS näyttää menevän.
Mäkelä eksynyt tännekin itkee. Mikähän intressi sillä tätä tankkeri asiaa ajaa.. hmm?
Hei persutrolli , on kiva maa Venäjä kun siellä ei ole ikinä lakkoja . Onko dul ruplat vähissä .
Koskinen tuskin on ongelma. Osaava ja maltillinen ihminen kun on.
Puolueen pahin ongelma on tuo puolueen hölmöjen idealistien järjenvastainen pelleily. Sitten tietysti SAK-liittouma ja Sanna Marin. Marin on maailmanlopun jätös, joka pilaa kaiken mihin koskee tai edes katsoo.
Puolueen seulan tiheys vaaliehdokkaiden nimittämisessä ei ole millimetriaukkoinen. Se on metriaukkoinen.
Siitä on päässyt helähtäen läpi muitten tollojen perässä Marin, pillu, pullo ja puhelin.
Olispahan tuossa opittavaa. - Mutta ei. Ei vaan opita.
Johannes Koskinen on niitä harvoja maltillisia järki poliitikkoja, joita SDP:ssä vielä on. Demareista pitäisi potkia ulos ainakin Nazima, Sanna ja Tytti sekä eräs Ilmari. Sosiaalidemokraatteja he eivät ole. Voisivat olla vasemmistoliittolaisia mutta parasta olisi, että heitä ei hyväksyttäisi sinnekään. He eivät sovellu työväen luokan edustajiksi hyökkäävällä rääväsuisella ulosannilla.