NATON pitäisi hyökätä Venäjälle

Anonyymi-ap

Se on käsittämätöntä. Venäjä nauraa julkisesti demokraattisille arvoille. Venäjä käyttää pohjoiskorealaisia sotilaita sodassa Euroopan maaperällä, ampuu mannertenvälisiä ballistisia ohjuksia siviilejä kohti ja tekee jokaisena yönä ohjushyökkäyksiä siviilikohteisiin. Venäjä ampuu näyttävästi sotavankeja taistelukentällä, ja tällaisista tapauksista on aloitettu jo 150 rikostutkintaa. Miksi Venäjän sallitaan edelleen käyttäytyä näin?

Länsimaiden eliitti ei ymmärrä Venäjän aiheuttamia vaaroja. Venäjä päinvastoin näkee tämän heikkoutena ja epäröintinä ja lisää jatkuvasti jännitteitä. Näimme esimerkiksi viime viikolla, kuinka Venäjä provosoi Suomenlahden alueella, osoittaa aggressiota Viroa vastaan ​​ja uhkaa mahdollisella hyökkäyksellä ja käyttää tekosyynä Virossa ja Latviassa asuvien venäjänkielisten kansalaisten määrää.

Naton on oltava valmiina kohtaamaan Venäjä nyt, ei viiden vuoden kuluttua. Tällä hetkellä on mahdollista ratkaista ongelmamme, jos Venäjä voitetaan. Jos Venäjä häviää sodan, Euroopassa ei ole suuren sodan vaaraa enää.

0

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Sannan kirja USA:n bestseller!

        "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
        Maailman menoa
        207
        11903
      2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

        ...ei tykänny Sanna Marinista
        Maailman menoa
        29
        8218
      3. Metsäalan rikolliset

        Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
        Sotkamo
        59
        6323
      4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

        Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
        Maailman menoa
        177
        5247
      5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

        ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
        Maailman menoa
        57
        4978
      6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

        Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
        Maailman menoa
        50
        4518
      7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

        Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
        Maailman menoa
        118
        4432
      8. Missä vaiheessa

        Päätit luovuttaa suhteeni?
        Ikävä
        119
        3926
      9. Juuri muiston ne

        Rakastuneet katseesi. Huh
        Ikävä
        82
        3415
      10. Miten paljon

        Olet halunnut mun kanssa?
        Ikävä
        53
        1957
      Aihe