Puhuu asiaa.Ei se leikkaaminen hyödytä ketään ,koska kaupoista ,ja kaikilta jää tuloja saamatta. Leikkaaminen tarkoittaa verotulojen vähenemistä.Esa ,Kommilasta,Varkaus.
TämäAnttiLindman
12
277
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tietenkään se hyödytä kauppiasta eikä asiakasta kassalla.
Kysehän on siitä, että rahat on vähissä eikä riitä esim lainojen maksuun eikä niihin lakisääteisiin palveluihin, joita mm edellinen hallitus lisäsi ilman että varmista niihin rahat. Toisin sanoen sääti lakisääteisiä palveluja, joiden rahoitus perustuu velanottoon.
No asennehan oli ’rahaa on’ ja ’velkoja ei tarvitse maksaa takaisin’ , joten tässä ollaan ja tuon politiikan seurauksistahan tässä nyt kärvistellään. - Anonyymi
Rinne/Marin-hallitukset joivat skumppaa ja bilettivät. Ottivat velkaa 47 miljardia. Ei mitään häpyä. Siinä meni neljä hyvää vuotta aloittaa valtion talouden tervehdyttäminen. Ei ollut munaa! Mistä löytyisi demareiden Miehet ja naiset, joilla on munaa? Orpon hallitus voisi hyvin ottaa Aki Lindenin erityisavustajaksi. Siinä oli hyvä ministeri, kun tuurasi Kiurua, joka on vastakkainasettelun kärikiryhmää.
- Anonyymi
Lintemanni haluaa kaataa hallituksen,mutta ei olisi perumassa mitään hallituksen tekemiä uudistuksia. Mikä se sellainen vaihtoehto on. Antilta faktat kehiin,mitä perutaan vai perutaanko mitään,ja jos perutaan niin mistä rahat. Lisää sosialiturvaa ja lisää elättettäviä ulkomailta. Antti myös kehuu,että puolue on yhtenäinen ja asioista samalla linjalla,no muistaakseni rajalaki äänestyksessä KAKSI VARAPUHEENJOHTAJAA äänesti eri tavalla kun Lintemanni.
- Anonyymi
Antti maan johtoon💪
- Anonyymi
Persut kaatopaikalle, sinnehän jätteistö kuuluu!
- Anonyymi
Onko kelakortin limittiä leikattu? Vai onko peräti uhattu antaa työpaikka,no milläs sitä sitten elää jos töihin joutuu,kun sossurahatkin loppuu.
- Anonyymi
Lindtmanin puheet täyttä populismia. Asiantuntijat ovat laskeneet valtion velkamäärän 4 miljardia suuremmaksi,jos kaikki jätetään tekemättä. Demareilla ei taatusti ole omaa rahapajaa,eikä velkaantuminen lopu,vaan päinvastoin kiihtyy,jos sdp pääsee valtaan.
- Anonyymi
Raja auki,50 000 elätettävää ulkomailta joka vuosi,sossurahat tuplataan,työelämÄ uudistukset kumotaan,kehitysapurahat triplataan. Suomi nousuun äänestä SDP.
- Anonyymi
Velanotto ilman kolmen miljardin korkokuluja olisi noin 8 miljardia. Lindemanin puolkueen tolkuton tuhlailu kostautuu leikkauksina, mikä tuntuu aina, vähäosaisten punteissa. Sitä demarit eivät uskalla tunnustaa. Ei ikinä. Demareiden taloudenhoito perustuu tietoihin, joita saa Kiljavan ja Murikan parilla kurssilla, joissa opetetaan joukkovoiman käyttöä. Ei muuta.
- Anonyymi
SDP:n Matias Mäkysen täytyy olla oikea Järjen Jättiläinen ! Näkee jo katannosta! Kaikkitietävä Ville Niinistö on saanut haastajan. Matias Mäkynen.
- Anonyymi
On se kyllä veemäistä katsella Eduskunnan kyselytuntia, kun Lindman ja Tuppurainen jauhavat täyttä pas...!! Edellinen hallitus teki niin paljon velkaa, että sen takia maamme on pulassa ja joudutaan leikkaamaan monesta asiasta! Suomen pitäisi aukaista sen verran Venäjän rajaa, että vähänkin vasemmalle kuuluvat, vietäisiin rajalle ja potkittaisiin Venäjälle!!
- Anonyymi
Kukahan se tämän Antin perheessä määrää ja samoin näiden muiden Anttien
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa3033676Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard802668SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän952236Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava1092023Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --491936Särkyneelle sydämelle
Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂311707Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?1311577Tulli ja Poliisi HAZMAT-suojauksin varustettuna omakotitaloa tutkimassa.
Todennäköisesti kysymyksessä huumelaboratorio, jossa käsitellään tappavia ja vaarallisia kemikaaleja. Tulli ja poliisi231320Nainen sä olet
Ihailtava ihminen siinä mielessä että teet miten sydän käskee ja toisaalta taas pidättäydyt kaikesta. Pakenet ja lähest741285Oho! Martina Aitolehti uhoaa ex-mies Esko Eerikäiselle: "Sata tonnii, niin..."
Martina Aitolehti pitää ex-miehensä Esko Eerikäisen kanssa Martina & Esko podcastia. Pariskunta on ollut naimisissa ja h1221221