Puhuu asiaa.Ei se leikkaaminen hyödytä ketään ,koska kaupoista ,ja kaikilta jää tuloja saamatta. Leikkaaminen tarkoittaa verotulojen vähenemistä.Esa ,Kommilasta,Varkaus.
TämäAnttiLindman
12
214
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tietenkään se hyödytä kauppiasta eikä asiakasta kassalla.
Kysehän on siitä, että rahat on vähissä eikä riitä esim lainojen maksuun eikä niihin lakisääteisiin palveluihin, joita mm edellinen hallitus lisäsi ilman että varmista niihin rahat. Toisin sanoen sääti lakisääteisiä palveluja, joiden rahoitus perustuu velanottoon.
No asennehan oli ’rahaa on’ ja ’velkoja ei tarvitse maksaa takaisin’ , joten tässä ollaan ja tuon politiikan seurauksistahan tässä nyt kärvistellään. - Anonyymi
Rinne/Marin-hallitukset joivat skumppaa ja bilettivät. Ottivat velkaa 47 miljardia. Ei mitään häpyä. Siinä meni neljä hyvää vuotta aloittaa valtion talouden tervehdyttäminen. Ei ollut munaa! Mistä löytyisi demareiden Miehet ja naiset, joilla on munaa? Orpon hallitus voisi hyvin ottaa Aki Lindenin erityisavustajaksi. Siinä oli hyvä ministeri, kun tuurasi Kiurua, joka on vastakkainasettelun kärikiryhmää.
- Anonyymi
Lintemanni haluaa kaataa hallituksen,mutta ei olisi perumassa mitään hallituksen tekemiä uudistuksia. Mikä se sellainen vaihtoehto on. Antilta faktat kehiin,mitä perutaan vai perutaanko mitään,ja jos perutaan niin mistä rahat. Lisää sosialiturvaa ja lisää elättettäviä ulkomailta. Antti myös kehuu,että puolue on yhtenäinen ja asioista samalla linjalla,no muistaakseni rajalaki äänestyksessä KAKSI VARAPUHEENJOHTAJAA äänesti eri tavalla kun Lintemanni.
- Anonyymi
Antti maan johtoon💪
- Anonyymi
Persut kaatopaikalle, sinnehän jätteistö kuuluu!
- Anonyymi
Onko kelakortin limittiä leikattu? Vai onko peräti uhattu antaa työpaikka,no milläs sitä sitten elää jos töihin joutuu,kun sossurahatkin loppuu.
- Anonyymi
Lindtmanin puheet täyttä populismia. Asiantuntijat ovat laskeneet valtion velkamäärän 4 miljardia suuremmaksi,jos kaikki jätetään tekemättä. Demareilla ei taatusti ole omaa rahapajaa,eikä velkaantuminen lopu,vaan päinvastoin kiihtyy,jos sdp pääsee valtaan.
- Anonyymi
Raja auki,50 000 elätettävää ulkomailta joka vuosi,sossurahat tuplataan,työelämÄ uudistukset kumotaan,kehitysapurahat triplataan. Suomi nousuun äänestä SDP.
- Anonyymi
Velanotto ilman kolmen miljardin korkokuluja olisi noin 8 miljardia. Lindemanin puolkueen tolkuton tuhlailu kostautuu leikkauksina, mikä tuntuu aina, vähäosaisten punteissa. Sitä demarit eivät uskalla tunnustaa. Ei ikinä. Demareiden taloudenhoito perustuu tietoihin, joita saa Kiljavan ja Murikan parilla kurssilla, joissa opetetaan joukkovoiman käyttöä. Ei muuta.
- Anonyymi
SDP:n Matias Mäkysen täytyy olla oikea Järjen Jättiläinen ! Näkee jo katannosta! Kaikkitietävä Ville Niinistö on saanut haastajan. Matias Mäkynen.
- Anonyymi
On se kyllä veemäistä katsella Eduskunnan kyselytuntia, kun Lindman ja Tuppurainen jauhavat täyttä pas...!! Edellinen hallitus teki niin paljon velkaa, että sen takia maamme on pulassa ja joudutaan leikkaamaan monesta asiasta! Suomen pitäisi aukaista sen verran Venäjän rajaa, että vähänkin vasemmalle kuuluvat, vietäisiin rajalle ja potkittaisiin Venäjälle!!
- Anonyymi
Kukahan se tämän Antin perheessä määrää ja samoin näiden muiden Anttien
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.434619Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1073174Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2533118Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk1282588- 961464
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie291258- 1621096
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA60952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril122927Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."33757