Taitaa olla vähän TöHö kun alkaa väittämään että alue- ja kuntavaaleilla kaadetaan hallitus. Onko se "jauheessa", vai mikä sitä vaivaa. ? https://www.is.fi/politiikka/art-2000010919138.html
Natsi-Antti kuvittelee kaatavansa hallituksen
25
184
Vastaukset
- Anonyymi
Sosialistit ovat tekemässä Suomeen kansallissosialistista natsi-hallitusta.
- Anonyymi
Jokainen kommari on syöpä ja ---
- Anonyymi
Sua kiukuttaa kun Antti ei liity persuihin .
- Anonyymi
PS ei ota natseja puolueeseensa, joten mitään kiukuttelun aihetta ei edes ole.
- Anonyymi
Valehtelet!
Lindtman ei ole väittäny koskaan, että hallitus hallitus kaadetaan kunta- ja aluevaaleilla.- Anonyymi
Valetta toistellaankin tyhmille äänestäjille, jotka luulevat kuntavaaleissa demareita äänestämällä kaatavansa hallituksen. Samantapainen vaalivale kuin Sannalla, joka lupasi vielä vaali-iltana jatkaa eduskunnassa.
- Anonyymi
Kyllä väitti että hallitus voi kaatua kevään aluevaslien jälkeen.
- Anonyymi
Demareillahan on sisäinen kriisi Tytti & sekä ulkolainen friidu yrittävät kampittaa Antin . Niin oljenkorsihan hallinnon kaatoon aikomus on . OMA pesä pissii demareissa omiin taskuihin .
- Anonyymi
Antti yrittää saada kuntavaaleihin äänestäjiä SDP:lle. Jos demarit pääsevät valtaan, ei tämä meno sen kummemmaksi muutu kuin nytkään.
- Anonyymi
Super Marinia Suomi kaipaa ja tarvitsee .
- Anonyymi
Tuhlaus demareiden toimesta uudelleen käyntiin.
- Anonyymi
Marinia kaipaa vain "jauhottelijat".
- Anonyymi
Ei tarvitse ihmetellä, että kukaan ulkomaalainen taho investoisi Suomeen.
Kommunistit, kuten SDP, vasemmisto ja vihreät karkottavat kaikki rahamiehet kauaksi Suomesta. - Anonyymi
Antti on valtiotieteiden kanditaattiNyt on tarjolla korkeasti koulutettu mies pelastamaan Suomea.
- Anonyymi
Valtiotieteen kandidaatti on amiksen tasoinen tutkinto.
- Anonyymi
Alempi korkeakoulututkinto siis
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Alempi korkeakoulututkinto siis
Antin avuksi puoluesihteeri kissankiduttaja-Näkkäläjärvi !
- Anonyymi
Persut, haistakaa kakka!
- Anonyymi
Olet kyvykäs punikki.
- Anonyymi
Ukko joka haluaa valtaa, ei oikeasti palvella isänmaataan
- Anonyymi
Antti liittää Suomen Venäjään.
- Anonyymi
SDP:n Nenänvalkaisijat uudelleen valtaan, se tietää 50 miljardia lisää velkaa.
- Anonyymi
turha kuvitella mitään vaihdosta ,kun ei teillä ole mitään oikeata vaihtoehtoa.
missä viipyy teidän ansioluettelo saavutuksista. - Anonyymi
Typerä kansa äänestää Leikkuri-Lindtmannin jatkamaan siitä mihin nykyhallitus jäi.
EU-virasto pakottaa Suomen talouden korjaamiseen, muutoin joudumme Bysselin myyntimiesten pakkolunastuksen kohteeksi.
Siispä Saksi-Antti pakotettu tekemään leikkauksia seuraavassa hallituksessa, jos niin kävisi, että kansasta löytyisi typeryksiä äänestämään demareita valtaan.
Demarit kuitenkin tekisivät kaiken väärin, joten äänestetään ja jätetään tehtävä älykkäämmille PerusSuomalaiille ja kokoomukselle hoidettavaksi seuraavaan hallitukseen.. - Anonyymi
Jee
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1043404
- 883083
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä201943- 691906
- 381877
- 211741
- 241697
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi341449Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91349- 481337