Vassarit tienaa enemmän kuin persut

Js tästä johtuen persut kadehtivat suunnattomasti vassareita. Koko ajan itkeä ulisevat.
15137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Vassareiden idoli Bex Tapanainen tienaa kivasti kroppaansa myymällä.

Äänestä

Ja vassarit ovat muka köyhien asialla. 🤭

Äänestä

Me ollaan suomalaisten asialla, rikkaat vassarit ovat mielellään maksaneet veronsa, joilla on tuettu lapsia, sairaita, vammaisia ja vanhuksia.
Se on sitä yhteiskuntavastuuta.
Ei ihminen paljon tartte, eikä sitäkään kauan aikaa.

Äänestä
  • Ei rikkaat, mutta palkallaan elävät ja ihmisistä tykkäävät.

    Äänestä

  • Toki myös yhteiskunnan turvallisuus. Kun ei laiteta ketään osattomaksi, seinää vasten, olo on turvallisempaa!

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ei rikkaat, mutta palkallaan elävät ja ihmisistä tykkäävät.

    Toimettomat vihervassaridemarit eivät kenestäkään eivätkä mistään välitä eivät edes omasta hyvinvoinnistaan ja elatuksestaan pidä huolta, vaan ulkoistavat senkin muille. Muuta eivät osaa kuin valittaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Toki myös yhteiskunnan turvallisuus. Kun ei laiteta ketään osattomaksi, seinää vasten, olo on turvallisempaa!

    Kun ihminen ottaa vastuun tekemisistään,, myös omasta hyvinvonnistaan ja elatuksestaan, hän ei aiheuta vahinkoa ja turvattomuutta muille. Monella viherdemarivassulla on hukassa vastuunotto. Tekevät mitä huvittaa ja aiheuttavat harmia ja vahinkoa muille.

    Äänestä

Eli huumeiden myynnistä tienaa enemmän kuin rehellisestä työstä?

Äänestä
  • ...ja siitä ei tarvitse maksaa verojakaan ja vassari saa vielä fattasta fyrkat lisäksi.

    Äänestä

Persut on Kelan ykkös uutinen

Äänestä
  • Kyllä. Persu joka saa KELA tukia nousisi ykkösuutiseksi.
    Mutta se on mielikuvitusta.

    Äänestä

Huomattu kyllä.

Äänestä

Nykyajan vassarit ovat kuntien ja valtion suojatyöpaikoissa, joissa ei tarvitse murehtia työn tuloksellisuudesta. Vassarit ovat aina kauhuissaan, kun puhutaan byrokratian tai kulttuurin supistuksista.

Äänestä

Annetaanko vassareille enemmän tukia?

Äänestä
  • Mamutkin saavat enemmän tukia kuin persut.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Js tästä johtuen persut kadehtivat suunnattomasti vassareita. Koko ajan itkeä ulisevat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu