Persujen ainoa TOIVO on ylläpitää rasismia

Anonyymi-ap

Persut tulevat kyykkäämään tulevissa kunta- ja maakunta vaaleissa. Ovat valehtelullaan tyrineet kaiken. Kokkarien täydellisenä apupuolueena sotkivat maan asiat perinpohjin. Uskottavuus on täysin mennyt.
Nyt persut joutuvat turvautumaan ainoaan valttikorttiinsa , nimittäin rasismin lietsomiseen. Tosin, sekään ei pure enää, kun Suomi eläköityy, ikääntyy ja maakunnat tyhjenevät. Jopa mummot ja vaarit ovat tajunneet, että heitä ei hoida enää kukaan, jos / kun työvoimaa puuttuu. Hallitus laittoi hoitohenkilökunnan palkkakuoppaan, niin kantasuomalaisia eivät enää raskaat ja huonosti palkatut hoitotyöt, varsinkin vanhustyössä, kiinnosta. Jos hoitajia ei tule ulkomailta, niin vanhukset ja vammaiset jäävät hoitamatta.
Ja persuministeri Juuso tarjoilee ratkaisuksi sitä, että suomalaiset alkavat itse hoitamaan vanhukset ja vammaiset. Ja ilmaiseksi tietysti. Se onkin erinomainen idea , kun monet ihmiset joutuvat muuttamaan pienempiin asuntoihin, kun asumistuet pienenevät. ……..Mutta persuilla onkin ihan oma ” älyvapaa logiikkansa” kaikkien asioiden hoidossa.

14

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persuilla EI ole yhtään osaavaa ja fiksua ministeriä. Ei yhtään.

      • Anonyymi

        Jeeeeee persut kun olette ihanan rasisteja. Kuka noita noki keppejä haluaa. Minäkin olen rasisti jeeeee hehhhh. Joku laki löytyy mamuille. Onneksi työttömiä mamuja kiristetään voi kun rahat loppuu nyt alkaa ryöstely. Mutta kiva herjata ohikulkiessa.


    • Anonyymi

      Persut on parasta, Jatkoon.

      • Anonyymi

        Parhaita tuhomaan Suomea!


    • Anonyymi

      Suomessa julkisen sektorin koko on jo ylittänyt kriittisen massan ja siihen yksi ylivoimainen syy ylitse muiden - Suomeen rahdatut ja tänne tunkeutuneet henkilöt.
      Jo nähdystä ja koetusta huolimatta toverit sieltä punaisen viivan vasemmalta puolen olisivat tuomassa tänne lisää tulevia takuueläkeläisiä tyhjentämään jo valmiiksi tyhjää valtion verokirstua.
      Vieläkö joku lisää väestönvaihtoa ja velkaa yhteiseen piikkiin Suomessa haluaa kasvattaa?
      Ei kiitos!

      • Anonyymi

        Kyllä ! Tehdyt "säästöt" tulevat kalliimmaksi kuin "säästöt".

        Järjetön hallitus!


    • Anonyymi

      Hörähtäneet eivät edes ymmärrä, mitä rasismi ylipäätään on. Huutavat vain kuorossa rasismista tajuamatta aiheesta mitään.

      • Anonyymi

        Persuilla ei ole muuta kuin "rasismi". Tällä pelottelu saa tyhmimmät äänestämään heitä!


      • Anonyymi

        Ikärasismi on hyvä esimerkki siitä, mikä ei ole rasismia. Kyse on sen osalta syrjinnästä, ei rasismista. Ikä ei liity etniseen taustaan tai rotuun. Se on rotuun ja etniseen taustaan perustuva syrjintä, joka on rasismia. Kaikki muu on "tavallista" syrjintää, eikä rasismia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Persuilla ei ole muuta kuin "rasismi". Tällä pelottelu saa tyhmimmät äänestämään heitä!

        Et taida tietää, mitä rasismi edes on.


    • Anonyymi

      mitä jos kaikki kuolevat saappaat jalassa ja ei synny vammaisia !!!

    • Anonyymi

      ajattelitko että oikeat rasistit tai nämä tulijat hyväsyvät osmosi ?

    • Anonyymi

      Ei tarvitse persujen toitottaa rasismia, varsinkin musut huolehtii käytöksellään että ovat vihattuja Suomessa. Väärinkäytöksiä kelan maksuissa, rikollisuus ja yleensä törkeä käytös ihmisille jotka heitä elättävät? Jos vielä oikeasti selvitettäisiin kuinka paljon matut huijaa Suomen yhteiskuntaa? Onko suvakkien mielestä reilua että ihmiset jotka ovat "paenneet" kotimaastaan, menevät sinne lomalle useaksi kuukaudeksi? Minun mielestä ei ole! Todellisuudessa nämä matut tarvitsee ainoastaan sosiaaliturvapaikkaa? Esim somaliassa pärjää hyvin suomalaisella sosiaaliturvalla, eli veronmaksajien piikkiin.

    • Anonyymi

      Hörhöt eivät ymmärrä rasismista mitään. Rasismi on syrjintää, mutta kaikki syrjintä ei ole rasismia. Jos ei ymmärrä eroa, niin sitten ei ole paljon tehtävissä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      37
      2071
    2. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      182
      1490
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      94
      1401
    4. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      142
      1209
    5. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      115
      1098
    6. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      135
      1050
    7. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1000
    8. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      960
    9. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      894
    10. Mukavaa keskipäivää

      Hyvää huomentakin 😊💛❤🔆2️⃣0️⃣2️⃣5️⃣
      Ikävä
      250
      886
    Aihe