Hattu pois ja syvä kumarrus Ollille.
Olli teki Outokummussa ison työn monella tavalla ja oli kasvattajana vertaansa vailla oleva henkilö. Ollista jää kaikille hyvä muisto, halusi kaikille hyvää. Ollin tapaisi ihmisiä Suomi tarvitsee, pidetään huolta kaverista ja viedään kaveria eteenpäin.
Voimia läheisille suuressa surussa.
Olli Saikkonen siirtyi täältä ikuisuuteen
Anonyymi-ap
2
737
Vastaukset
- Anonyymi
Totta. Mutta ei tänne soopasivuille
- Anonyymi
Olen kanssasi samaa mieltä.
Olli oli pieni suurmies josta minulle jäi hienot muistot. Näin Ollia reilu vuosi sitten ja hän oli entisensä mukava persoona.
Hän vei mukanaan suuret viisaudet, lupaamansa takuu jonka antoi opiston yrityskurssilla raukesi...
RIP Olli..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1913105
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.652653- 2032240
- 741886
- 1021803
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91691- 1041519
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191176- 811130
- 951089