THIS JUST IN!!!!!
Suomen Nyrkkeilyliitto on tehnyt USA:n kanssa sopimuksen 30 Leopard Abrams-panssarivaunun ostamisesta. Tankit toimitetaan helmikuun aikana Maunulaan, Vallilaan ja Nääshallille.
- Hornettien menettämisestä opittiin se, että jatkossa ei tuhlata omaa sotavoimaa maailmalle jonkun Peran ja Opan hupireissun tukemiseksi, kiteyttää liiton tj Jari Vanne.
- Jos nääshallilta löytyi taas pussillinen roinaa, niin kohta sieltä löytyy jotain muutakin, murjaisi apulaissihteeri Viktor Lunikoff.
- Olemme valmiita taistelemaan Venäjää vastaan, uhosi 13-vuotias Angolasta lennätetty Pentti Keita.
Siis ketkä te? Suomi vai Angola?
- No ihan ketkä vaan! Pääasia on, että rytisee! Let's get ready to rumble!!!!
Nyrkkeilyliitto ostaa USA:lta 30 kappaletta Leopard-tankkeja
7
276
Vastaukset
- Anonyymi
Veikkaan että näillä jyrätään aluksi Kapakanmäki Tuuloisissa. Ohjus jysäytetään samaan aikaan Sture Jazz Bariin ja horneteilla isketään Kuortaneelle
- Anonyymi
Oma veikkaukseni on Peurunka Laukaassa, mutta saas nähä kuin käy! Myös Lempäälän Ideapark olis mukavaa vetää maan tasalle. Kuortaneen urheiluopistoon ei horneteilla tartte iskeä, riittää kun antaa Haapojalle muutaman tukkupakkauksen maksamakkaraa, niin se tuikkaa stidin sisään ovelta lähtiessään viimeisenä.
- Anonyymi
Merijalkaväen sotilaat olivat käyneet etukäteen tutustumassa Abramsien sijoituspaikkaan Nääshalliin. Olivat avanneet laitospäällikön toimiston oven, Mika Toppari oli nukkunut makuupussissa toimiston lattialla ja herännyt kun merijalkaväki saapui. Nähdessään Topparin merijalkaväen miehet olivat huudahtaneet Topparille "Hey man" johon Toppari oli vastannut "Hey man". Nyt merijalkaväen miehet tietävät että Nääshallissa on omia, ei hätää. Nähtäväksi jää tuleeko Topparista Nääshallin panssarivarikon päällikkö. Mansessa liikkuvien huhujen mukaan Abramseja kuljettava laiva on lähtenyt jo Virginiasta, se saapuu Suomeen maaliskuussa. Syy matkan kestoon on se, että alus poikkeaa kuulemma ensin hakemassa lisää lastia Kolumbiasta vietäväksi Tampereelle. Osaakohan kukaan arvata mitä ne sieltä Kolumbiasta hakevat?
- Anonyymi
Toivottavasti naisia! Mikään ei voita kunnon ylikosteaa latinovittua!
- Anonyymi
Veikkaan myös että Keskisen kyläkauppa on listoilla kunhan saadaan tankit sisäänajettua ja kohdistuslaukaukset ammuttua. Kuulemma lisäksi Nyrkkeilyliitto harkitsee merivoimien perustamista, USA voisi myydä pari miinalauttaa jolla saataisiin ainakin perämeri sulutettua kätevästi. Keskinen ei saisi apujoukkoja sitten Pohjanmaalle kun tankit vyöryy kaupan pihaan. Keskisellä on merkittävä reservi Keskisen Afrikan maissa.
- Anonyymi
Suomenlahdelle ei mennä, mutta juuri Perämeren voisi ottaa haltuun. Ghanasta vaan suhteilla, Danhammerin kuoltua suhteissa Ghanaan on iso aukko. Ehkä esim. Hietasen Masa voisi alkaa Ghanan uudeksi kunniakonsuliksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomenlahdelle ei mennä, mutta juuri Perämeren voisi ottaa haltuun. Ghanasta vaan suhteilla, Danhammerin kuoltua suhteissa Ghanaan on iso aukko. Ehkä esim. Hietasen Masa voisi alkaa Ghanan uudeksi kunniakonsuliksi.
Mosku on siirtynyt Ghanan puolelle rellestämään, siinä on jo valmiina konsuli kunhan olisi hetken selvinpäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien992256- 2181911
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1761742Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.1011316- 381200
- 1221098
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo27681390kW kulutus
Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit180681Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli47635Vanhemmassa miehessä
on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo50623