Tuotanto- ja kotieläimien pierut talteen.

Anonyymi-ap

Tuotanto- ja kotieläimien yleensäkin pierut on saatava talteen ja toimitettava jälleenkäsittelyyn. Muutoin ei ilmasto pelastu. Nykyisten jätteenkäsittelylaitosten on hoidettava kaasut jälleenkäyttöön.Myös maaseutumaastossa ilman asiallista asiaa liikkuvien on tehtävä samat toimet, mutta ammatikseen toimivien ei. Asiasta nähtävästi EU.ssa asia on ollut esillä noin 5 vuotta sitten silloisen suomalaisen mepin ansiosta, mutta asia hautautunut.

3

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Silloinhan visioitiin jopierupusseja ihmisillekin, mutta asia tyrmättiin heti. Nykyään ei koskaan tiedä minkälaisia kiusantekoja ihmisille suunnitellaan kotimaassa tai EU-tasolla. Pullonkorkki viritelmät voivat olla pientä verrattuna johonkin vielä pahempaan.

      • Anonyymi

        Se silloinen meppi jäi pois eduskunnastakin viime vaaleissa, joten tuskin enään tulee vaikeuttamaan ihmisten elämään.


    • Anonyymi

      Aiheeseen täysin liittyen, miten viherpössyjen aivopierut saataisiin energiaksi ja talteen. Tälläkin palstalla todellisesta elämästä täysin poikkeavia juttuja paljon. Veroja maksavia kansalaisia solvataan pokkana ilman mitään todellisuuspohjaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      14
      3187
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      12
      2178
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      118
      1802
    4. Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä

      Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1166
    5. Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa

      Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn
      Kaste
      153
      1063
    6. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      1002
    7. Pistä joku tunniste vuosien takaa

      Meidän välillä. Naiselta pyydän.
      Ikävä
      36
      823
    8. Pidätkö vielä elämäsi

      Rakkautena minua
      Ikävä
      54
      758
    9. Mietin tässä yhtä kysymystä

      Pysyisitkö minun kävelytahdissa mukana?
      Ikävä
      67
      711
    10. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      30
      685
    Aihe