Halla-aho ruikuttaa sijoituksensa jäädyttämisestä, kun oikeistohallitus on romauttanut lamallaan ja leikkauksillaan asuntojen hinnat. Kiinteistösijoituksien arvot ovat puolittuneet parissa vuodessa, eikä niitä pysty muuttamaan edes rahaksi. Ehkä siksi, ettei pankit voi antaa edes puolta sijoitusten arvosta sijoittajilleen.
Tässäkin näkyy finanssipelureiden täysin todellisesta maailmasta erillään oleva keinotodellisuus, jonka takuumiehenä nykyinen Orpon oikeistohallitus häärää.
Tässäkin näkyy finanssipelureiden täysin todellisesta maailmasta erillään oleva keinotodellisuus, jonka takuumiehenä nykyinen Orpon oikeistohallitus häärää.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Perussuomalaiset ovat täysin vietävissä nykyisessä oikeistohallituksessa, ainakin mitä taloudenhoitoon tulee. Vaikka valtiovarainministerillä pitäisi olla suurin valta päättää mitä valtion varoilla tehdään. Tässä nähdään myös Purran tahto ja osaaminen, jotka ovat pelkästään leikkausta köyhiltä ja duunareilta.
Minä vassari tiesin kun tämä äärioikeisto tuhohallitus nimitettiin , niin ostin terveysjättien osakkeita. . Suomi menee kohti USA n mallia . Yritykset hoitavat terveydenhoidon kuten USA ssa .
Niin asuntorahastot myin jo viisi vuotta sitten .
Nyt joudutaankin tekemään töitä toverit. Raha ei kasva puussa, vaan joudumme osallistumaan yhteiseen verorahojen keräämiseen. Ei me voida elää enää toisten tienaamilla rahoilla. Toverit toverit, osallistukaamme yhteiseen yhteiskuntaan tekemällä töitä.
Kokoomuksen markkinatalousporvareiden rahankasvatuksesta puissa on kyse. Puhdasta rakenteellista huijausta, jossa pankit eivät ota mitään riskejä. Tyhmimmät lähtevät rahojaan tunkemaan tällaiseen sontaan ahneuksissaan. Nämä sijoittajat kuuluvat sarjaan olemalla hyväuskoisia, tyhmiä ja ahneita. Onnittelut
Halla-aholta kummallista toimintaa valittaa sijoitusten arvon laskusta. Tappiot ei ole tappioita ennen kuin ne on kotiuttanut.
Jos Suomessa jatkuu mielisairas keskittämispolitiikka, jota myös Halla-aho itse kannattaa, niin asuntojen hinnat isoimmissa kaupungeissa palautuu. Sijoittaminen on pitkäjänteistä. Olisiko niin, että Halla-aho ei ole sijoittaja vaan keinottelija...
Kiinteistöjen arvon lasku ei ole nykyisen hallituksen syytä vaan kaikkien hallitusten syytä 1980-luvulta alkaen.
Onneksi Halla-aho ei ole valtiovarainministeri. Olisi tuhonnut Suomen talouden vielä pahemmin kuin Purra.
Sijoitukset ovat riski. Tervetuloa kapitalistiseen systeemiin.
Halla-aho joutui oman puolueensa suorittaman politiikan uhriksi ja uhriutuu täysillä.
Lisäksi oma puolueensa valehteli räikeästi vaaleissa ja äänestäjän kuluttajasuoja petettiin
Kuinka tavallista on, että kantasuomalainen, suomea äidinkielenään puhuva perussuomalainen säilöö rahansa rantaruotsalaisten pankkiin?
Että Halla aho kehtaakin, kyllä persu kehtaa. Nyt persujen talouspolitiikka iskee omaan nilkkaan.
Halla-ahohan nai rikkaan vaimon, jolla kyllä rahaa on.
laho-allahin ominaisuuksilla tuskin ketään naidaan. Olikohan talonmies tälläkin kertaa ruuttaamassa hanuriin?
Olmi esiintyy älykkönä ja Mestarina, mutta niin meni helposti vipuun ja suomalaiseen vastineeseen "ghanalaiskirjeistä". Ja kehtasi vielä julkisesti myöntää puhelinhuijareiden vivutuksen (toisaalta hyvä se, että mestarin seuraajat sijoittaisivat palautusrahansa älykkäämmin). . Rahat suoraan osakkeisiin tai Etf -vaihtoehtoihin. Se on selvä peli silloin.