Toiset päiväkodit ovat oikeiston päiväkoteja ja toiset vassarien päiväkoteja.
Nyt on maan johdon puututtava tähän asiaa lasten päiväkoteja ei politisoida joidenkin hörhöjen ideologioiden taistelukentiksi ja lasten aivopesun tehtaiksi.
Nyt on maan johdon puututtava tähän asiaa lasten päiväkoteja ei politisoida joidenkin hörhöjen ideologioiden taistelukentiksi ja lasten aivopesun tehtaiksi.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Herätys nyt tolkun suomalaiset !
Kaikki päiväkodit ovat pian yritysten hoidossa . Ihan kuten meidän terveydenhoidon pian hoitaa yritykset . USA malli on aina oikeiston tavoite ollut..
Höpöhöpö
Mun lapseni on kunnallisessa päiväkodissa . Hoitajista ainakin pari on persua ja kolme kokoomuslaista . Niistä muista en tiiä tai yks voi olla budhalainen kun on sieltä päin .
Persuna minä toivoisin ruskeapaitojen päiväkotia ja koulua .
Pietarin trollilta ei kysytty mitään. Onko tämäkin kohu Venäjän masinoimaa Suomen yhteiskunnan hämmentämistä.
Venäjä on persuin ihanne . Eihän siellä ole ikinä lakkoja ja nykyään elokapinat ovat heti vankilassa . Niin ja hyvä palkka on Putinin Wagner natsijoukois ja pääsee Afrikkaanki .
Ylös vaan, että kansa herää todellisuutteen.
Kansainvälistäkö pitää päiväkodeissa alkaa laulamaan.
Eiköhän se nyt oli aika tulla esiin tuon opetusministeri Anders Adlercreutzin, kun sen toimialaan kuuluu vastuu varhaiskasvatuksesta ?
Suomen päiväkodeista, ei sa tehdä mitään Pioneerileirejä tai Hitlerjungenleirejä.
Missä luuraa opetusministeri eikö ole kanttia ottaa hommaa haltuun?
Ylös vaan että kansa herää.
Eikö opetusminsteriö hoida tehtäviään ja laita näitä ideologiaansa päiväkoteihin tuputtavia politiikkoja ojennukseen. Poliittinen aivopesu ei kuluu Suomen päiväkotien päiväohjelmiin.
Kova on tarve painaa piiloon tätä juttua.