Jotta ilmastonmuutos hysteriaa voidaan taas jotenkin edistää ja kuka taho niiden takana on?
Miksi rahaa riittää Ukrainan sodalle mutta ei edes palojen sammuttamiseen ole tarpeeksi paloautoja? Onko autotkin annettu Ukrainan sodalle?
Onko Los Angelesin palot tahallaan sytytettyjä
40
429
Vastaukset
- Anonyymi
Ei suinkaan ne vain itsestään roihahtivat ilman mitään syytä.jännä tää maailma nykyään 🤣🤣
- Anonyymi
15 minute city stay close to home.15minute city or we send our drone.
- Anonyymi
Poliittinen ja luonnollinen ilmastonmuutos ovat 2 täysin ero asiaa. Eikä näitä tämän sivuston ihmisiä tämmöset totuudet kiinosta. Kaikki hölynpöly ja valheeseen perustuva uppoaa kuin häkä.
- Anonyymi
Eri*
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eri*
Eri Keeper on hyvä liima.
- Anonyymi
Silikonit ja botoksit ovat sulaneet miljoona huviloissa.🫠
- Anonyymi
Viides kolona toimii jo USA:ssa.
- Anonyymi
Kuiva pusikkohan ei tunnetusti pala kovassa tuulessa, jotenka tietenkin siellä on ensin levitetty rinteet täyteen bensaa.
- Anonyymi
Jo näkyi kuvista siellä on RUTIKUIVAA ei tarvita paljoa että kaikki syttyy riittävässä kuumuudessa räjähdyksenomaisesti jo kaukaa
- Anonyymi
Miten siellä metsissä muka pääsee amerikkalaista kokoa olevilla paloautoilla? Kun ei siellä ole edes "haravoitu":)
- Anonyymi
Jenkeissä eletään kuin 50-lukua autot on samanlaisia.
Let's make America great again!
👀🤣🤠🇺🇸🗽 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jenkeissä eletään kuin 50-lukua autot on samanlaisia.
Let's make America great again!
👀🤣🤠🇺🇸🗽Ei ollu muka paloautoille vaik muualt tuli
niin ei ollut vettä saatavana, on yksi naurettava huhu mitä liikkuu, ehkä jopa virallinen väitelmä.
Oikeammin vihervassarit ei laskenu sinne ku autois ilmastopäästöt muka liia Diipit. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ollu muka paloautoille vaik muualt tuli
niin ei ollut vettä saatavana, on yksi naurettava huhu mitä liikkuu, ehkä jopa virallinen väitelmä.
Oikeammin vihervassarit ei laskenu sinne ku autois ilmastopäästöt muka liia Diipit.Et maailma nyt sit vissiin pelastu ku ilmasto ei kuormittunu Paloautopästöistä, mutta
mutta Los Angeles ei saa pelastua? Sen pitää palaa poroiksi..?!
Eli taas tosi ristiriitaista toimintaa vihreiltä. Et ku
ollaa maailmaa pelastamassa, niin saman aikaan tuhotaan osaa Maapallosta!
Vaikka vihreet pelastustöitä tekee, ne myös samaa aikaan tuhoaa sitä.
Miten voi olla noin tyhmiä Pelastajat Maapallon!
➕ ✝️
- Anonyymi
Nyt on hyvä ostaa maata halvalla. Aivan kuin Havaijilla taannoin. Ja Australiassa. Säästyy purkukustannuksia, kun asunnot eivät enää ole tiellä.
- Anonyymi
Hyvä pointti. LA:ssa on kuulemani mukaan hiton kallis asua.
- Anonyymi
Me olemme eläneet ashke-natsien johtamassa maailmassa viimeiset 100 vuotta, ja meno sen kun kovenee.
Ashke-natsit rakastavat gentileiden kurittamista, diktatuuria, dystopiaa, vallankumouksia, maailmansotia, sananvapauden rajoittamista, keskitysleirejä, eristysleirejä, 15 minuutin kaupunkeja, väestön vähentämistä ja eloonjääneiden merkitsemistä ja totaalista väestön kontrollia, ja tämä on jo pitkälti tätä päivää.
Maailmaa hallitseva ashke-natsi eliitti on niin vainoharhaista, että he tietävät menettävänsä valtansa, jos yhtään hellittävät otettaan.
On aivan käsittämätöntä, että maailman 8 miljardia ihmistä ei saa heivattua tätä 0,001% rikollista korruptioeliittiä tunkiolle, mihin se kuuluu.
Läntistä maailmaa hallitaan osin kristinuskolla, jolla aivopestään ihmiset uskomaan, että tämä 15 miljoonainen feikkijuutiloislauma olisi muka "jumalan valittua kansaa", vaikka käytös on jotain vallan muuta.
Toisen maailmansodan voittajavaltioita olivat Zionistiset Usa, Englanti ja Neuvostoliitto (Venäjä), ja he jakoivat Euroopan ja muun maailman keskenään.
Myös Kolmannen maailmansodan voittajavaltiot tulevat olemaan samoja.
Lilliputtivaltio Suomi oli häviäjävaltio, ja se tulee häviämään ja jaettavaksi myös tulevassa sodassa.
Eräät eivät muista, että Usa tuki Neuvostoliittoa sen sotiessa Suomea vastaan.
Suuret jakavat maailman keskenään, ja pienet tuhotaan ja jaetaan.
https://www.youtube.com/watch?v=ZLp3gHR4fvY
TRUMP and HIS KABBALAH TEACHER
Ote Donald Trumpin omasta kirjasta:
Yhtenä päivänä, kun minun KABBALA opettajani, Elitan Yardeni, kysyi minulta kuinka minulla menee, kerroin hänelle että tarvitsen tauon.
Minä olin läpeensä uupunut, musertunut ja ylityöllistynyt.
Jolloin Eitan sanoi: Tiedätkö mitä sinun tulisi nyt tehdä?
Minä ajattelin, että hän rohkaisee minua nyt pitämään tauon.
Mutta sen sijaan hän sanoi: Ei, nyt sinun täytyy opiskella kovemmin!- Anonyymi
Gentileiden kurittamista?
Eikös nuo natsit ole Juutalaisia ja näin ollen kutsuu Tsabaskoeksi, tai jotain sellaista?
Tselipotti taas on niille marionetti eli päättäjät joita voi ohjailla naruista vedellen?
Mut mitä Trumppiin tulee. Älä uskoko etukäteen mitään mitä hänestä liikkuu juttuja
muodostakaa vasta sitten mielipiteitä hänestä kun on astunut viraansa ja jonkun aikaa
notkunut siinä. Vasta sitten nähdään mitä saa aikaa hyvää, vai mitä lie.
Ja on myös hölmöä Uskoa Elon-Muskista liikkuvia ikäviä huhuja ja muodostaa mielipide kun ei olla vielä edes nähty mitä se tulee tekemään.
Kaikki mitä netissä liikkuu kauhuAntikristusjuttuja Trumpista ja milloin Elon-Muskin äiti on Noita ja milloin mitäkin ei kannata mitää alleviivata ennen kun näkee..!
- Anonyymi
NaZionist the Kabbala
- Anonyymi
Kuulemma on jotain arsonisteja saatu kiinni mutta kyllöhän nuo niistä tuulen mukana leviävistä kekäleistä suurin osa paloista syttyy myrskytuulen nopeus levittää niitä liian nopeasti
- Anonyymi
Joo, mutta mikä sytytti ensimmäiset palot, satelliittikuvista näkyy hyvin, että palopesäkkeitä oli laajalla rintamalla.
Myrskytuuli ei sytyttele paloja.
Tuhopolttajat odottivat otollista hetkeä, kovaa tuulta ja oikeaa tuulen suuntaa.
Tronella voi alle tunnissa tiputella napalmia riittävän pitkälle rintamalle, ja tuuli hoitaa loput.- Anonyymi
Tuhopolttajat. Niitä eliitti rakastaa.
Helikoptereil suihkitaa sinne sun tänne. - Anonyymi
Ainakin yksi niistä ilmeisesti alkoi uutena vuotena jo kerran palaneesta paikasta; jossa siis joku tyhjäpääsakki ammuskeli raketteja vaikka se oli säätilan takia kiellettyä.
Nää on näitä.
Joku aina luulee ettei yleiset säännöt koske nimenomaan häntä.
Toivottavasti oli niitä joilla nyt on rauniot.
Maastopalo voi syttyä uudestaan varsin helposti, etenkin alueella missä on kuivaa, ja kova tuuli, useamman päivän päästä jäätyään alunperin kytemään johonkin juurenkoloon. - Anonyymi
Kyllä ainakin uutikuvissa niitä kekäleitä lensi tuulien mukana vauhdilla ja sytytteli heti uusia paloja
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuhopolttajat. Niitä eliitti rakastaa.
Helikoptereil suihkitaa sinne sun tänne.Tuhopolttajina olivat Trumpin kannattajat jenkkipersut jotka vihaavat Kalifornian demokraatteja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuhopolttajina olivat Trumpin kannattajat jenkkipersut jotka vihaavat Kalifornian demokraatteja.
James Woods, Trumpin kannattaja, kiittää varmasti tästä sitten.
- Anonyymi
Ei tuollaasessa ole mikään tarkoituskaan antaa paloautojen mennä sammutustöihin.
Tarkoitus on lietsoa ilmastoSekoilua oikein aivan alvariinsa ja kohta taas
Ihmiset jumittaa silmät suut pyöreinä tuhoutuuko koko pallo pian!!!
lähitulevaisuudessa
osa jopa istahtaa keskelle tietä Mannerheimin kadun myös
ja pelätään että kuollaan yön kuumuudessa, tai muuten vaan... - Anonyymi
https://x.com/Keorkios/status/1877628954246332750?t=2l02clJt3lV6n56cx6hAaA&s=19&mx=2
Usa pommittaa Lähi-Itää, ja Lähi-Itä tuikkaa Usan tuleen. - Anonyymi
17 miljoonaa pois palokunnalta ennen tulimyrskyä. Hallinto piti huolen, ettei paloposteissa ole vettä. Vakuutusyhtiöt irtisanoivat valtavasti palovakuutuksia juuri ennen katastrofia. Joo, ei mitään erikoista tässä. Asiasta oltava hiljaa.
- Anonyymi
woke on joku tämän ajan kirous tai vitsaus
- Anonyymi
Vaikea sanoa. Jos on mitään palavaa kuivaa puskaa vierekkäin, se on vain ajan kysymys. Ne aiemmat palot ja tulitornadot olivat kamalia, sielläkin kuoli ihmisiä. Olisi hyvä kiinnittää huomio paloturvallisuuteen, kaikkeen turvallisuuteen, myös työpaikoilla ja harrastuksissa. Julkiset rakennukset kuten kauppakeskukset. Se lähtee jo arkkitehtuurista ja autojen suunnittelusta. Esineet ja koneetkin.
- Anonyymi
Putinin porukka on viime aikoina sytytellyt paloja ympäri maapallon.
- Anonyymi
Sul ei oo todisteita
- Anonyymi
Pienestä osasta kodittomat narkkiaddiktit ehkä sekoillessaan huopiensa kanssa
- Anonyymi
Kalifornian palokunnat ovat osavaltion tai kunnan asioita, sotilasasiat taas liittovaltion juttuja. Taitaa USA:ssakin olla ihan erikseen kunnallis- ja valtionverotus? Toisekseen ei USA:n armeijan ylijäämätankeilla tai ohjuksilla paloja pystytä sammuttamaan.
- Anonyymi
Miljardeja kuitenkin löytyy sotimiseen aina. Omasta kansan turvaaminen paloilta ym. luonnonvahingoilta niin täytyy kerjätä rahaa kun ei vaan ole. Suomessakin erikseen täytyy ruinata syöpähoitoihin ym. sairauksiin.
- Anonyymi
100 000 koditonta .
Kyllä varmaan vituttaa .
Toisilla 500 milj. Luksus talot.
Kyllä tuhopolttaja , palot ovat.- Anonyymi
Kaikkihan aina on suunniteltua ja "Niiden" tekoa.
Ei ole luonnonilmiöitä, kukaan ei oikeasti liukastu jäällä, siinäkin käytössä on se säteilytys.
- Anonyymi
(WEF/YGL/EEF) Putin kuuluu samaan Zionisti-jengiin, kuten myös Niinistö, Halonen, Ahtisaari, Jakobsson, (WEF) Schwab, Marin (WEF/YGL), Stubb (WEF/YGL), Saarikko (WEF/YGL), Macron (WEF/YGL), Trudeau (WEF/YGL), Ardern (WEF/YGL) Lipponen, Sipilä ja monet muut suomalaiset ja ulkolaiset poliitikot ja vapaamuurarit.
Kaksi vuotta kuoliaaksi asti peloteltu lammaslauma (90% kerho) saatiin hyvin helposti vaihtamaan naamavaippa Ukrainan lippuun.
Kukaan ei ihmettele, miksi Zionistien hallitsemassa Ukrainassa on vapaasti toimivia Azov-Nazeja, no ihan samasta syystä, kuin Saksan Nazitkin olivat Zionistejä, NaZionistejä.
www.dailymail.co.uk/news/article-1179902/Revealed-The-secret-report-shows-Nazis-planned-Fourth-Reich--EU.html
Mel Gibson: 'The Jews are responsible for all the wars in the world.' - Anonyymi
Rumble videoalusta ja kanava Reese Report, video "Directed Energy Weapons Burning Homes to Ash". Oli ihan mielenkiintoisia näkökulmia aiheeseen tuossa. Esimerkiksi ne aiemmat palot, mikäli muistan nyt oikein.
- Anonyymi
Amerikkalaiselle ymmärrys- ja koulutusrajoitteiselle on vaikeaa ymmärtää että Ihminen ei ole Luomakunnan Napa(tm), jotenka aina kun on joku voimakas luonnonilmiö mille Ihminen ei voi juuri mitään hän selittää sen sillä että Ne teki sen jollain aseella.
Johtunee siitä että siellä opetetaan mitenkä Amerikan Ihmevallat on niin mahtava ettei kukaan voi mitään.
Luonto nyt vaan kuitenkin voi, ja Ihminen ei voi kuin vikistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2184280Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k223299Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E2611908Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,51347Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast381207Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1581148Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin96855- 63755
- 176730
- 30727