Moikka!
Tässä sellainen ikävä tilanne näin lauantai aamuna että räsän penkkiin on tarttunut ulostetta. Lapsi istui penkillä ja teki tepposet.
Olen yrittänyt hinkata Nahvexillä mutta haju ei lähde.
Kyseessä kuljettajan penkki.
Millä tekonahkapenkeistä irti lika
10
226
Vastaukset
- Anonyymi
Jenkemillä lähtee.
- Anonyymi
Kusi kuivuu ja paska murenee tiesi jo vanha kansa. Skoodan penkeissä kuuluukin olla molempia.
- Anonyymi
Laitat päälle pienen kuramaton.
- Anonyymi
Kannattaa ajaa lähimmälle levarille ja kysellä siellä norkoilevilta skodakundeilta miten ovat asian itse hoitaneet. Heillä on runsaasti ensikäden tietoa.
- Anonyymi
Penkinsuojukset eli sukolit on nimenomaan tehty itäautojen epämukavien muovipenkkien vuoksi.
- Anonyymi
"Lapsi teki" mutta kyseessä kuitenkin kuljettajan penkki? Taisi jorman väljä ryppynaru tehdä ne "tepposet".
Vähemmän sitä viinaa niin vatsakin alkaa toimia.- Anonyymi
😂😂
- Anonyymi
Skodan ohjekirja neuvoo tosiaan tekemään.
Kannattaa lukaista se läpi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Skodan ohjekirja neuvoo tosiaan tekemään.
Kannattaa lukaista se läpi.Emmää osaa venäjätä.
- Anonyymi
Skoda on loistava ulkohuussi, mutta penkkiin pitää muistaa tehdä reikä. Lattiassa onkin jo.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2224276Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692755Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932431- 472353
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421639Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5501394Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961334- 571330
- 781319
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251196