JT eivät tiedä, milloin loppu tulee. Sen tunnusti yksi hallintoelimen jäsen You tube videolla.
JT eivät tiedä
14
269
Vastaukset
- Anonyymi
Kuka, milloin, linkki?
Näin ne lopunajan seurat arkipäiväistyvät.- Anonyymi
Se oli noin pari vuotta sitten You Tube videolla. Minulla ei ole linkkiä. Tämä vanhin sanoi, että me emme tiedä, milloin Harmagedon tulee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se oli noin pari vuotta sitten You Tube videolla. Minulla ei ole linkkiä. Tämä vanhin sanoi, että me emme tiedä, milloin Harmagedon tulee.
En muista tämän vanhimman nimeä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En muista tämän vanhimman nimeä.
Muistan ulkonäön, mutta en nimeä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muistan ulkonäön, mutta en nimeä.
No olisiko kuvailusta apua? Entä oliko tuo tietämättömyys kehystetty kiireeseen? "Emme tiedä, mutta joka tapauksessa ihankohtapian?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No olisiko kuvailusta apua? Entä oliko tuo tietämättömyys kehystetty kiireeseen? "Emme tiedä, mutta joka tapauksessa ihankohtapian?
Oli joko Gerrit Lösch tai toinen, joka oli tumma. Nimeä en muista. On usein pitänyt videoilla puheita. Sukunimi taisi alkaa N:llä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oli joko Gerrit Lösch tai toinen, joka oli tumma. Nimeä en muista. On usein pitänyt videoilla puheita. Sukunimi taisi alkaa N:llä.
Olisiko Noumair?
- Anonyymi
Anonyymi-ap 2025-01-12 06:04:40
"JT eivät tiedä, milloin loppu tulee "
-Pää-äänenkannattajansa vartiotorni on kuiternkin tiennyt, että vuosina 1914, 1925, 1942 ja 1975, noin suurimmiten yleisölle kaupitellut mainiten.
Tulee mieleen vielä vain todistajain parissa luettava Valtakuntamme palvelus, nro kesäkuu 1974, kirjoittaen että tulisi myydä asunto tai edes vähäisempää omaisuuttaan ja antaa rahat vartiotorniuskonnolle, koska aikaa on niin vähän. Lehti lisäsi tietävänsä että niin oli jo jotkut tehneetkin. - Anonyymi
No ei takuulla tiedä!
Vastauksia on turha etsiä kahden tuhannen vuoden vanhoista ihmisten veikkauksista tai ennustuksista.
Eivät pystyneet näkemään edes höyrykoneiden tuloa. Saatikka nykyistä teknologiaa. kookoo 5 tietää, ei luule. Loppu tulee kun Peräilma loppuu.
- Anonyymi
Tulee seuraavan 50 kuluttua, ehkä jo 30 v kulutta
Joka tapauksessa lähellä ollaan sitä pv - Anonyymi
Vartiotorni ei pitäydy Raamatun ilmoituksessa.
Lopun merkeistä puuttuu nykyään esim. rutto.
Se on bakteeritauti, ja olisi nykyisin hoidettavissa antibiooteilla.
Vartiotorni on muuten aikoinaan valheellisesti esittänyt HIV /AIDS -sairauden lopun merkkinä. Raamatun mukainen se ei ollut, virustautina, rutto se ei ollut missään tapauksessa.
Kristityt tutkijat kehittivät siihen lääkityksen.
Vartiotorni on häpeäänsä salaillen vaiennut asiasta
Kristityt ovat rukouksissaan kiittäneet Jehovaa, että Jehova on antanut tuohonkin sairauteen lääkityksen.
Ostatko vartiotornin ?- Anonyymi
JT:t eivät tiedä mitään muutakaan. Kuvittelevat vaan tietävänsä.
Niillä kuvitelmmilla mennään vartiotorniparatiisiin. Siellä 500 ensimmäistä vuotta lipataan packoo, kuutena päivänä viikossa. Viitenä päivänä 10 tuntia ja sapattina 6 tuntia.
Muista hymyillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2392729- 1011144
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1221098Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581005Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531002Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717917- 63851
- 41837
Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto238825- 129814