Surkein ikinä! Suomessa ei ole ollut koskaan näin huonoa hallitusta!
Syyskuu 28 tuhatta työtöntä
Lokakuu 29 tuhatta uutta työtöntä
Marraskuu 36 tuhatta työtöntä lisää
Pitkäaikaistyöttömiä tuli 11 tuhatta
Korkeakoulutettujen työttämyys kasvoi vuodessa 15%
Diplomiinsinöörien työttömyys kasvoi vuodessa 30%
Haloo! Mitä vaaleissa luvattiin?
Mikä hallitus?
4
113
Vastaukset
- Anonyymi
Haloo, asioilla ei ole mitään ensisijaista tai suoraa yhteyttä joten miksi patologisesti uliset tyhjää huutoa hallituksesta?
- Anonyymi
Tämä hallitus pyrkii siihen että muutamilla harvoilla on varallisuutta yllin kyllin ja leikkauksien kautta kasvatetaan luokka eroja ,joilla pyritään siihen että maahan syntyy etuoikeutettu luokka . Se jää sitten kunkin oman harkinnan varaan onko se tarkoituksen mukaista että tuo sikari sikariporras käyttää yhteiskuntaa hyödyksi elellen yltäkylläisyydessä, samaan aikaan kun suurin osa kansaa maksaa tuosta hinnan yleisen hyvinvoinnin menetyksenä ja eläen köyhyydessä . Tuosta on jo esimakua terveyspalveluiden alas ajon muodossa nykyisten leikkauksien puitteissa kuten myös sosiaalisten tukien purkuna.
- Anonyymi
2019-2023 Suomi koki ennennäkemättömän teurastuksen ja rahanlahjoituskampanjan Marinin hallituksen toimesta. Sitä niittää mitä kylvää.
- Anonyymi
Onko muuten Italia maksanut Jutta Urpilaisen aikana annetut "lainat" vai lahjat takaisin? Entä Kreikka? Islanti maksoi lainansa ilmeisesti takaisin. Haen sitä, että Suomen kokoinen lilliputti valtio joutuu tukemaan huomattavasti isompia tuhansia vuosia pidemmän kulttuurin maita, jotka eivät vastaavasti tue Suomea, eivätkä maksa edes lainojaan takaisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4613059Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?3093046- 702098
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3401588Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1911464- 1051223
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal751202Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121107K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81065Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.162993