Lueskeltuani lehteä mieleeni hiipi ajatus, että minkälaiset turistivirrat Kouvolan seudulla ja Kuusankoskella mahtavat olla? Minkälainen hotelli tilanne? Asiahan ei minulle kuulu, enkä ole millään mittarilla asiantuntija, mutta onko Kouvolan seudulla ja Kuusankoskella tosiaan niin hirmuinen määrä turisteja, jotta tarvittaisiin hotellia tai hotelleja? Tuntuu hivenen oudolta näin maalaisjärjellä ajateltuna.
Toisaalta silloinhan tuollainen bisnes kannattaisi, jos niihin majoittaisi turvapaikanhakijoita, heitähän Suomessa on tunnetusti riittänyt ja käsittääkseni aika tuottoisaa bisnestä, kun veronmaksaja maksaa.
Tuli vain mieleen tämmöinen ajatus.
Kouvolan turistivirrat ja majoittumisen tarve
Anonyymi-ap
3
239
Vastaukset
- Anonyymi
Niin, kun ei täällä ole edes mitään nähtävää
- Anonyymi
Ennen Koronaa hyvinä aikoina hotellien käyttöaste oli 50%. Sen jälkeen ollut hiljaisempaa. Kuusaa tosin vielä Kouvolan keskustaa hiljaisempi.
- Anonyymi
Kyllä tässä selvästi on nyt paranoidisuuden multihuipentuma lähellä. Persu salaliittoteorioi toisen, oikean emäpersun valmistelevan salamyhkäisesti vastaanottolypsykeskuksen perustamista. Ja mikä yllättävintä, esille on otettu myös "veronmaksajien rahat".
Herran rauhaa teille! 🤭
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342724Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2612307Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221413- 1151082
- 971040
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041013Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13932Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55828Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50771Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.278763