Nämä ovat väkevää puhuttelua tälle alueelle rehottavan syntielämän vuoksi.
https://yle.fi/a/74-20136681
https://yle.fi/a/74-20136681
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kyllähän tässäkin on kyseessä Jumalan rangaistus!
jumala ei polta metsiä kuten epä uskoset
Kyllä Jumala sallii tällaistakin!
Paloja ovat sytyttäneet huligaanit pyöräilemällä kaatutohojen kanssa. Niin on otollista saada aikaan sekasortoa sekä päästä tekemään rötöksiä.
Lisäksi siellä eivät sähkölinjat ole niin hyvin rakennettu ja kun on myrskyä, heiluvat langat yhteen aiheuttaen kipinöintiä ja sytyttäen tulipaloja. Mitä sitten voimakas tuuli pitää yllä.
minä kehottaisin viranomaisia olemaan tällä alueella valppaana, se on tuliperäistä aluetta, sinne on jo aiemmin ennustettu maanjäristyksiä. tulipalot voivat laukaista sen, muutenkin maapallon sisällä lämpötila on kohonnut 500 astetta.
charlotta
Roskamedian linkki tuo Ylenanto aloittajalla. Niitä ei kannattaisi tänne kärrätä jos ei muuta ole tarjolla.
Olisiko kirous tullut USA:lle kun veti 2014 Ukrainan sotaan. Antanut apua, aseillansa jotta slaavikansa kuolee - jenkeillä ei järki päätä ole pakottanut..on vielä pakottanut Suomen ja Ruotsin jopa Natoon vailla kansan tahtoa ja äänestystä.
Ufoja näkevät ja tauteja tulee sumusta kansan mukaan nyt USA:ssa. Nyt alkoivat tulipalot - mitä vielä saavat yläkerrasta rangaistuksena.
No vihatuin maahan se on maailmassa ja Israel, heidän lapsensa toinen mikä tuhoaa muita kansoja ja ihmisiä mielellään omien halujen ja tarpeitten tyydyttämiseksi.
Kaikkee paskaa körttiläiset keksiikin ! Heittäkää kivi jos olet synnitön ! Viikollla tehään syntiä ja huijataan senkun keritään , sunnuntaina anotaan piruntappotalkoissa anteeksi . Tekopyhät
Onko enteellsitä että SRK johtaja on Palola.
Voittosen aikana puhkaisi Luoja srk-valtakunnan pedofiilia mätäpaiseen.
Voittosesta tulikin Tappioinen.
Toistuuko sama logiikka ?