Se Venälle tuotettu vahinkoa, Tanskan ja Ruotsin välisen sillan arvoisesti, veikkaan olevan seuraava kosto kohde, ellei asiallisiin toimiin ryhdytä, Luhanskin ja Dinetskin itsenäisyydestä ja Krimin paluusta !?
Tanska ja Nato toimi kaasputki räjäytyksessä,terroristeina,aivan silmien alla !?
7
166
Vastaukset
- Anonyymi
Kaasuputken lopullista rakentamistakin, Tanska jarrutti vuosia ja vain silloin kateudessaan !?
- Anonyymi
Tuleeko maailmansota, valtavan kateuden siivittämänä ja nimellä !?
- Anonyymi
Ei tule. Mutta "Venäläinen maailma" (Русский мир) Putinin yksipuolisesti määrittelemänä, tulee ansaitusti kokemaan romahduksen.
https://www.youtube.com/watch?v=rgbz5lI-L0U - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tule. Mutta "Venäläinen maailma" (Русский мир) Putinin yksipuolisesti määrittelemänä, tulee ansaitusti kokemaan romahduksen.
https://www.youtube.com/watch?v=rgbz5lI-L0ULopettaisiko länsi sodan,jos Tanskan ja Ruotsin välinen silta räjäytettäis !?
Onhan hankkeilla, taas Venjä eristää,kuin viron koaliitiolla 1919,Suomenlahden pojukkaan,olihan Viro ja Suomi saaneet itsenäisyytensä 1917, oliko se kiitos,vai yritys Keisarivaltaan !?
- Anonyymi
Paremmat suomen kielen taitajat on sitten lähetetty Savushkininkadulta rintamalle? Oikein heille.
Luhanskin ja Donetskin "itsenäisyydestä" on myöhäistä puhua, sillä itsenäisyyden sijaan Venäjä on Putinin suulla jo liittänyt ne itseensä "ikuisiksi ajoiksi" (навсегда).
Tietysti jos Venäjä on valmis peruuttamaan yksipuolisen alueliitoksensa ja tunnustamaan Luhanskin ja Donetskin tasavaltojen itsenäisyyden, olen toki kiinnostunut kuulemaan asiasta. Sama koskee Krimin itsenäisyyden tai edes autonomian palauttamista esim. Ahvenanmaan mallin mukaiseksi.
Uhkaus Ruotsin ja Tanskan välisten siltojen tuhoamiseksi otetaan vakavasti, ja seuraukset tulevat näkymään Kertshinsalmen sillalla. - Anonyymi
Täytyyhän pohjoismaissa,edes yksi puhdas terroristivaltio olla,kuin Tanska,kateellisena esti rakentamistakin vuosia,Natsivaltionakin !?
- Anonyymi
Kannatan Tanskan ryhtymistä Itämeren portinvartijaksi, joka estää Venäjälle menevien ja sieltä öljylastissa lähtevien alusten pääsyn Tanskan salmien kautta.
Kutsukoon Lilli-Putin sitä sitten vaikka merirosvoukseksi.
Miten Venäjä välttää tämän "epäoikeudenmukaisuuden"?
Helposti: lopettamalla SOTANSA.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578870IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3076176Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661320Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61277- 1091091
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.75923Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60847Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43758MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23666