Kuntavaaleihin mennään sellaisissa asetelmissa, että SDP ei tule saamaan ainakaan hoitajan ammateissa toimivilta ihmisiltä juuri yhtään ääniä.
"Eduskunta hyväksyi tänään hoitohenkilöstön
perusoikeuksia ennenkuulumattomalla tavalla
polkevan pakkotyölain."
https://www.tehy.fi/fi/tiedote/tehy-hoitajat-eivat-unohda-pakkotyolaki-jattaa-syvat-haavat
Marinin hallituksen ajama PAKKOTYÖLAKI on edelleen hoitajilla kitkerässä muistissa.
Sairaanhoitajat on edelleen raivoissaan SDP:lle. Pakkolaki ei unohdu
8
143
Vastaukset
- Anonyymi
" demari on toiselle demarille susi "
Hyvät herrat,
Tollo sdp - Anonyymi
Niinkö luulet?? Meinaatko että nykyhallituksen teot ovat parempia hoitajia kohtaan??
Saatatpa yllättyä...
Hoitajana en ainakaan äänestä näitä porvareita, toivottavasti ei kukaan muukaan.- Anonyymi
Kumpikaan hoitajaliitoista ei ole lainkaan älähtänyt Petteri Orpon halltuksen toimista mitään. Orpo ei ole säätänyt mitään Marinin hallituksen tyyppisiä pakkolakeja, jotka heikentäisivät sairaanhoitajien asemaa.
Sanna Marin oli ennen pääministerikauttaan useissa kirjoituksissaan kehottanut sairaanhoitajia jämäkästi lakkoteitse vaatimaan omien etujensa parantamista. Sitten kirjoitettiin tuollainan PAKKOLAKI itsensä SDP:n toimesta.
Kyllä se hoitajien tuoreessa muistissa oleva Mustapekka-kortti on ja pysyy Marinin hallitusajan tekosissa.
- Anonyymi
Aivan, ei demareita missään nimessä pakkollakeineen säätelemään, ...oli sen verran karmeeta tuo koronatyrannia pakkopiikkeinern,siis ei kiitos!!!!!!
- Anonyymi
Aivan,ei demareita eikä kuvista kukaan halua pakkolakejaan ja pakkopiikityksiään säätelemään, terveystyranniaa kommunismin muodossa...kauheaa...
- Anonyymi
Porttiteorian mukaan mietojen kannabistuotteiden käyttö johtaa erittäin usein kovempien huumeiden käyttäjäksi. Huumehelvetti on pössyttelyn lopputuloksena.
Sama porttiteoria sanoo, että sosialidemokratia on opillinen tie äärivasemmistoon ja kommunistiseen maailmaan. Diktatuurinen helvetti on lopputuloksena sosialidemokratiasta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3652098- 571568
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2771129Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1521119Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67919- 84867
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.31845Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks9832Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-112830K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali7808