Muutaman viikon painostuksen jälkeen liitto joutui julkistamaan liittoon kuuluvien yhdistysten jäsenmäärän: 1306.
Käytännössä jäsenmäärä junnaa paikallaan. Lukumäärä osoittaa vaparien olematonta merkitystä.
Ilmeisesti luvun ilmaisemaa merkityksettömyyttä haluttiin piilottaa salaamalla lukumäärää. Yleisö ei kuitenkaan enää suostunut salailuun ja liiton oli pakko taipua.
Liiton asema heikkenee salailu- ja peittelytaktiikan murtuessa. Ihmiset vapautuvat liiton holhouksesta..
Lypsäminen kannattaa: vaparien määrä on julkaistu
15
179
Vastaukset
- Anonyymi
Mikäs sen mukavampaa kun päästä mitättömästä marginaalista huhuilemaan niitä omia mielipiteitään todellista suuremmalla paino- ja huomioarvolla.
Yhdenlaista valehtelua sekin.- Anonyymi
Sinua ei ilmeisesti haittaa ollenkaan se, että kirkon jäsenistä vain pieni osa uskoo, kuten kirkko opettaa?
Ei myöskään yhtään haittaa, että kirkon jäsenistössä on vastasyntyneitä, kirkkoon ilman omaa tahtoa liitettyjä ja suhteellisen varmasti jopa pakkojäseniä, jotka eivät voi halutessaan erota - ja vielä pahempaa - näissä pakkojäsenissä voi olla myös sellaisia, jotka joutuvat maksamaan kirkolle jäsenyydestään?
Eikö yhtään ihmetytä, miksi 16-vuotias on kypsä äänestämään seurakuntavaaleissa mutta ei eroamaan kirkosta? Oksettavaa touhua! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinua ei ilmeisesti haittaa ollenkaan se, että kirkon jäsenistä vain pieni osa uskoo, kuten kirkko opettaa?
Ei myöskään yhtään haittaa, että kirkon jäsenistössä on vastasyntyneitä, kirkkoon ilman omaa tahtoa liitettyjä ja suhteellisen varmasti jopa pakkojäseniä, jotka eivät voi halutessaan erota - ja vielä pahempaa - näissä pakkojäsenissä voi olla myös sellaisia, jotka joutuvat maksamaan kirkolle jäsenyydestään?
Eikö yhtään ihmetytä, miksi 16-vuotias on kypsä äänestämään seurakuntavaaleissa mutta ei eroamaan kirkosta? Oksettavaa touhua!Mitä kirkko tähän liittyy? Eikö vapari osaa ajatella mitään ilman kirkkoa? Sitten ollaan ajattelevinaan vapaasti. 😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä kirkko tähän liittyy? Eikö vapari osaa ajatella mitään ilman kirkkoa? Sitten ollaan ajattelevinaan vapaasti. 😂
Kyse ei ole vapaasta ajattelusta vaan pakkoajattelusta.
- Anonyymi
Pienikin nousu tällaisessa tilanteessa tarkoittaa äätivasemmistokaaderin voimistumista eli niiden osastojen
- Anonyymi
Nyt kun tämä hurja salaisuus on paljastettu, millä tavalla maailma on muuttunut? Saitko tyydytystä?
Yleisö? Siis sinä? :D :D :D :D Kovat luulot sinulla on itsestäsi. Mikään pakkohan jäsenmäärää ei olisi ollut julkistaa. Itse en olisi julkistanut, jos olisin liitossa päättävässä asemassa. En ole edes jäsen tosin, ei riitä aika.
Miten VA-liitto holhoaa ihmisiä? Kerro nyt minulle, kerro ihan suoraan? Jäseneksihän on liityttävä ja jäsenmaksu maksettava. Ei sinne päädy syntymäriitissä eikä verottaja vie palkasta. Itse asiassa taitaa alaikäraja olla jo lain puitteissa 15 vuotta. Älä nyt häviä mihinkään vaan perustele!
Mitä merkitystä tällä tiedolla edes teoriassa on kenellekään liiton ulkopuoliselle? Toki on hienoa, että jäsenmäärä nousi. Nuoria olisi hyvä saada mukaan. Esimerkiksi yliopistokaupungeissa voisi järjestää vaikkapa peli-iltoja niille, joita ei kännäys kiinnosta. Yliopistoilta voisi ehkä saada tilojakin, jos toimintaa järjestettäisiin vaikka jonkin killan ohessa. Alennettu jäsenmaksu opiskelijoille olisi myös hyvä.- Anonyymi
Olet antivapari kun nimittelet VA-baaria kännäykseksi. Vai että peli-iltoja vaihtoehdoksi niille joita ei kännäys kiinnosta!
- Anonyymi
Liity ihmeessä kannatusjäseneksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Liity ihmeessä kannatusjäseneksi.
Hulluutta liittyä!
- Anonyymi
Opiskelija saa tietoa Maan pintakerroksen jalometallimäärästä joka syntyi asteroiditörmäyksestä ja synnytti imettäväisten voittokulun
Kukaan ei tarvitse VALiiton porukkojen vainoharhaista sossupropagandaa Räsästä vastaan tai niiden melko tietämättömien typerysten raamattu-jsuspilkkaa
Sen sijaan uskonnottomien on noustava tällaisen sossukerhon ajamaa yhdenvertaisuusputinismia ja - muslimismia vastaan
Näissä Scheinin-Ylikoski- operaatioissa on putinistien lisäksi mukana sossujen SAK, joka taas aoittaa lakot työpaikkojen siirtämiseksi ulkomaille - Anonyymi
Nyt sitten odotellaan yhdistyskohtaista listaajäsenmääristä. Lyps lyps.
- Anonyymi
Lyps
- Anonyymi
Ja mitä sitten? Olet kyllä ihme itkupili; aina valittamassa jostain. Sinulla tuskin on paljoo ystäviä, koska kuka sinunlaista itkijää jaksaa kuunnella.
Ja sinun toimilla ei ollut mitään vaikutusta siihen että nuo luvut julakistiin. Luulet vähän liikaa itsestäsi. :D- Anonyymi
Jäsenmäärä saatu, yhdistyskohtainen lista pitää saada seuraavaksi. Lyps
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jäsenmäärä saatu, yhdistyskohtainen lista pitää saada seuraavaksi. Lyps
Lypslyps
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2649455IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3056638Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?681594Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61391Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921225- 1091151
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut721023Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40852Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23746MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311738