Barkovin valinta vuoden urheilijaksi

Anonyymi-ap

Siinä on kyllä nöyrä ja vaatimaton kaveri. Ja kaiken kukkuraksi paras suomalainen jääkiekkoilija ikinä. Ei toki vielä kaikkien aikojen kiekkoilija - edellä ainakin Kurri, Selänne ja Tikkanen.

Mutta jos tehtäisiin kaikkien aikojen suomalaisjoukkuetta huutojaoin, niin huutaisin Barkovin ekana. Ihan jo senkin takia, että jos en saisi Kurria, niin sitten voisi ottaa Selänteen. Jos en saisi Kiprusoffia, niin sitten voisi ottaa Rinteen jne.

Barkovia lähelläkään ei ole ketään. Lähes täydellinen jääkiekkoilija. Eri mieltä ei ole varmaan kukaan, joka katsoo muutaman Floridan pelin. Lähes tulee siitä, että vauhtia voisi olla enemmän ja laukaus voisi olla monipuolisempi ja kovempi, mutta en keksi kovin montaa nimeä, jotka edes maailmanlaajuisesti ottaisin ennen Barkovia joukkueeseeni, jos haluaisin voittaa.

8

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiköhän Tamin meriitit painavat kuitenkin eniten. Ehdoton ykkönen.

      • Anonyymi

        Harmi kun Kanerva ei ollut viidettä kertaa sykähdyttävin valmentaja, muutenkin futaajat jäivät nuoleksimaan nappiksiaan.


    • Anonyymi

      Oiva valinta, laji on maailmanlaajuisesti harrastettu ja vaatii fysiikan lisäksi älyä. Monella pelaajalla yliopisto-opintoja, ainakin avoimessa. Jo isä oli aikoinaan lahjakas pelaaja, käyttää nyt avujaan auttamalla venäläisiä pelaajia.

      • Anonyymi

        Globaalit vähäsnobit voivat esim. Barkovin fiksuudesta vain haaveilla.


    • Anonyymi

      Täydellinen kiekkoilija ja isä. Ottanut mallia omasta isästään, joka auttaa nyt venäjän nousevia tähtiä. Arvostan.

    • Anonyymi

      Laukaushan on oikeastaan myös yllättävän hyvä, mutta käyttö melko säästeliästä.

    • Anonyymi

      Hyvä valinta, kaverilla on myös naapurimaan passi. Voisiko käydä niin hyvin, että valitaan vuoden parhaaksi kahdessa maassa?

    • Anonyymi

      En arvosta.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      29
      13865
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      154
      5461
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      199
      5086
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      85
      4240
    5. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      87
      3551
    6. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      109
      3058
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      12
      2902
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      12
      2521
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      39
      2507
    10. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      279
      2086
    Aihe