Toivotus ja toivomus

Ensiksi toivotus: Toivotan kaikille tämän lukeville Oikein Hyvää viikonloppua!

Sitten toivomus: Älkää Te minuun myönteisesti suhtautuvat viitsikö pitää minua jatkuvasti esillä siten, kuin olette viime aikoina tehneet! Sellainen näkyy saavan eräät – varsinkin erään – pois tolaltaan. Enkä minäkään kaipaa sellaista; tarvittaessa osaan kyllä itsekin pitää itseäni esillä.

Nyt ei ole aihetta enempään kuin vain toteamukseen, että melkoinen kaaos on nyt kodissanikin tuon asuintalossani meneillään olevan putkiremontin johdosta – mutta koetan sen kestää;

13

350

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan ymmärrettävä pyyntö, mutta toisaalta teemme syrjäseudun asukkaille ison palveluksen ja he saavat kiukutella taas yhden päivän ja saavat sisältöä surkeille elämilleen.

      • No, kai sellainen on tarpeellista ilmoittamassasi merkityksessä. Sorry, kun en ymmärtänyt hyvää tarkoitustanne!

        Oikein Hyvää viikonlopun jatkoa Sinulle!


      • Anonyymi
        kapi_ kirjoitti:

        No, kai sellainen on tarpeellista ilmoittamassasi merkityksessä. Sorry, kun en ymmärtänyt hyvää tarkoitustanne!

        Oikein Hyvää viikonlopun jatkoa Sinulle!

        Kuin myös sinulle, aurinko paistaa kivasti, mutta ikävästi eiliset sulamiset jäätyi uudestaan.
        Onneksi vielä hiihtoa on seurattavana televisiossa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuin myös sinulle, aurinko paistaa kivasti, mutta ikävästi eiliset sulamiset jäätyi uudestaan.
        Onneksi vielä hiihtoa on seurattavana televisiossa.

        Voin tulla kylään. Niin pohditaan strategiaa kepulle ja Ossille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voin tulla kylään. Niin pohditaan strategiaa kepulle ja Ossille.

        Kuse lähtiessä, niin ei kapin kulmille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voin tulla kylään. Niin pohditaan strategiaa kepulle ja Ossille.

        Pysy vaan siinä äijäköörissäsi ja ahtautukaa yhdessä pieneen altaaseen, siellä on teidän hyvä kosketella toisianne ja saunassa vaan mkarvat silmässä vilisee ja Aisa-Ossi on onnellinen, mutta edelleen hyvin köyhä. Muissa homopiireissä Hutikan miesköörille ollaan kateellisia.

        https://yle.fi/a/3-7845192


    • Anonyymi

      Pankkolängvitsi tulisi miniäksi.

    • Anonyymi

      Pankkolängvitsiä: "siellä on teidän hyvä kosketella toisianne ja saunassa vaan mkarvat silmässä vilisee".
      Vai vilisee munakarvat Pankkolängvitsin silmissä.
      Kun menet Kapin luokse laittakaa sauna lämpiään....

      • Anonyymi

        "Voin tulla kylään. Niin pohditaan strategiaa kepulle ja Ossille."

        Aitoa "majurin" pankkolängvitsiä!


    • Anonyymi

      Aisa on ollut tänään varsin vaitonainen??

    • Anonyymi

      Älkää Te minuun myönteisesti suhtautuvat viitsikö pitää minua jatkuvasti esillä siten, kuin olette viime aikoina tehneet!

    • Anonyymi

      Älkää Te minuun myönteisesti suhtautuvat viitsikö pitää minua jatkuvasti esillä siten, kuin olette viime aikoina tehneet!

    • Anonyymi

      Kapi kirjoittaa asiaa!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      50
      5599
    2. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      44
      4342
    3. Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?

      Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�
      Ikävä
      144
      3766
    4. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      91
      3630
    5. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      70
      2854
    6. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      105
      2497
    7. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      56
      1816
    8. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      226
      1646
    9. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      36
      1521
    10. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      31
      1418
    Aihe