Olen osa-aikainen ateisti

Olen ateisti muiden seurassa, mutta yksin ollessani uskon jumalaan.
7134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

🤣🤣🤣

Äänestä

LISÄÄN avaukseeni: Ja en halua olla rasisti, eli Kristitty uskon jokaiseen jumalaan vuorottain. Nyt on menossa RA

Äänestä

jos uskovaisilta saisi huomattavia etuja 🤔niin voisin olla heidän seurassa hillitympi 🤣

Äänestä

On ihan loogista. Muiden seurassa on aina yksin. Yksin ollessa on yhteydessä sieluunsa ja luojaansa. Kukaan ei tunne oikeasti ketään, yksin olet sinä ihminen.

Äänestä

Minäkin olen ateisti nukkuessani ja silloin sammun!

Äänestä
  • ......kun sammun!

    Äänestä

Minä olen osittainen kasvissyöjä. Syön joskus omenan tai mandariinin mutta normaalisti lihaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olen ateisti muiden seurassa, mutta yksin ollessani uskon jumalaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu