Jos Venäjä hyökkää Suomeen, se saa NATOn niskaansa

ja kuolee pois.

Ihmiskunnan viisaat kertovat tuon !!!!
6144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tosi on, venäjä seuraa NL:n jälkiä ja tappaa itsensä kun ei jaksa elää....

Toivomme hyvää matkaa hlvttiin...

Äänestä
  • Olet hyvin toiveikas.

    Äänestä

Sehän sen saanut jo niskaansa .
Suomi Naton nimittäin.
Varsinainen riippakivi mikä saatiinkin.
Tai itse se onnettomuus on itselle järejestetty.
Niin itse siitä päästäisiinkin, kunhan alkaisi järkeä löytymään.

Äänestä

Suomi on niin pieni ja mitätön valtio, että kuka tänne viitsisi hyökätä? Meillä kun olisi mitä varastaa kenenkään, mutta kun mitään ei ole, eikä kukaan halua Suomen velkoja itselleen, niin Suomi on turvassa.

Äänestä

No ei ihan mene niin maailmansota.

Äänestä

Voi ihme näitä vatipäisiä aloituksia. Venäjä ei hyökkää Suomeen, koska nato-maahan hyökkääminen tarkoittaa natoa vastaan hyökkäämistä. Ainoa sota Venäjän ja Naton välillä tulee olemaan ydinsota ja jos länsi tajuaa olla kokeilematta Putinin päättäväisyyttä, niin Suomi ei tule olemaan jatkossakaan sodassa kenenkään kanssa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

ja kuolee pois.

Ihmiskunnan viisaat kertovat tuon !!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu