Venäjä valmistelee viimeistä virhettään
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/9bd08a03-e835-4582-8423-68c92b0d2016
PELATTAAKO SE SINUA?
PELKO ON MINUSTA TERVEELLISTÄ TÄSSÄ TAPAUKSESSA.
Venäjällä yleinen liikekannallepano
5
196
Vastaukset
Anonyymi
2025-01-20 16:36:21
Pelkkää propagandaa, mutta täytyyhän heidän varautua, koska pian Nato avaauuden rintaman Suomen kautta, jolloin pitää olla rautaa rajalla vastassa. Tämähän on jo niin moneen kertaan kerrottu suomalaisissakin viestintävälineissä ja päättävien poliitikkojenkin taholta, että tässä ei pitäisi olla kenellekään mitään epäselvää. Jokainenhan kait ymmärtää miksi reserviläisikääkin nostetaan nyt 65:een vuoteen. Tämähän on sitä sodan esivalmistelua. Suomi valmistautuu sotaan täysillä, joten kait vastapuolenkin täytyy.Anonyymi
2025-01-20 19:19:33
Jos sota syttyy, silloin Venäjä on hyökännyt johonkin NATO -maahan.- Anonyymi
Joo, pelottaa, koska Yle komensi meitä kaikkia pelkäämään. Paras lähteä baariin aamukaljalle lukemaan iltalehtiä, niin kolmen tuopin jälkeen pelko hellittää.
- Anonyymi
Ihmiskunnan kannalta olisi tietysti hyvä jos venäläiset tapatettaisiin vaikkapa sodissa viimeiseen mieheen. Toivottavaa on, että tekisivät tämän ihan vain keskenään.
- Anonyymi
Puten lätti on menossa kivikaudelle ja venäjällä haisee ja venäläiset haisee ja venäläinen haisee ku ei oo pesukoneita ja wc pyttyjä ja wc paperia ja lämmintä vettä pesuun
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site535897Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714615Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464372SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564151SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953761SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502463Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352369Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422099En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131229Mikset pidä yhteyttä?
Miksi et? Ei sun ois tarvinnut sanoa niin tarkoittamatta. Särit mun sydämen. Sinun pitäis jo tietää paremmin.61030