Roihuvuoren kirsikkapuistoa runneltu pahemman kerran, kun oksistoa leikattu kuin pajukkoa. Nyt kaupungin päättävät ovat huuli pyöreenä. Kysymys kuuluu, miksi ei varmistettu leikkaajien osaaminen ja tietämys?!
Avohakkuuta kirsikkapuistossa
Anonyymi-ap
12210
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kaupungin tekninen päälikkö syyttelee YIT:ä, miksi luotti ilman valvontaa. Nyt tukityöllistettyjä vesojia riipi oksat hevonkuuseen.
Palautetta pomolle!
Kaupingin vakio puutarha työntekijöitte annettu lopputilit,,,työt ulkoistettu yit:lle joka palkannu tukityöllistetyt vesurin heiluttajat hommiin,,, tähän tää suomes menny,,, ja herrat saa boonukset,,ja palkankorotukset,,,teittepä halvalla urakan,,itse tukityöllistetyt saa peruspäivärahan+9€ ruokarahan
Hienoa työtä ovat tehneet
Ja valvoja! Ai niin,se vastuun ottaminen. Unohdetaan koko juttu.
Yit nettos kyllä tuosta hommasta huomattavan summan n,100 tuhatta euroo.,,velvoitetyöntekijät ei kyl saaneet mitään muuta kun peruspäivärahan + 9€,,kokoomuslaiset pomot nettos tuhansia
Kuntouttavien vasurit eivät erota omenapuuta ja valotolppaa toisistaan.
Huuumekasvit ovat tuttuja.
Nyt kelpaa pyöräillä, ei ne kuki kuin hetken, pyörällä mennään ympäri vuoden.
Pitääkö pyörällä päästä ihan joka paikkaan? Eikö noin pientä puistoa voi sulkea pyöräilyltä?
Kukaan kaupungin edustaja ei ilmeisesti käynyt urakoitsijan kanssa paikan päällä. Nyt sitten yrittää pelastaa nahkansa syyttelemällä. Tyypillistä virkamiehen toimintaa.
Käyttiköhän urakoitsija työhön aliurakoitsijaa?
Pitäähän sen näyttää yhdenmukaiselta muun Suomen kanssa.
Kun kaupungin vastaavat pomot on thaimaassa ryyppäämässä kaupungin laskuun miten ne ois voinu olla kirsikkapuunkaatajii opastamassa?
Hyvin ja oikein leikattu! Vihervasemmistolaiset ituhipit eivät ymmärrä pensaiden ja puidenhoidosta yhtikäs mitään. Kirsikkapuut tulevat kukkimaan leikkausten ansiosta paremmin kuin ikinä. Vihervaskommarit puuttuvat asioihin josta eivät ymmärrä mitään. Jatkakaa vain istumista "luonnon" puolesta....Buahahaa