Entä maku?

Tokmanni mainostaa –18 prosentin lasinpesunestettä miellytttävätuoksuisena. Onko kenelläkään anntaa makuarviota? Neljän litran pänikän saisi 3 eurolla.
178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niin mainostaa, ja mainostaa vielä selvä sanaisesti, että juoma on etanolipohjaista.
Oliko se nyt femman yksi pänikkä. Mutta kun nämä nykyjuopot ovat ihan kermaperseitä, kelpaa vain Alkon viinat ja halpa olut.

Vielä muutama vuosikymmen sitten vedettiin Lasolia ja kolinaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tokmanni mainostaa –18 prosentin lasinpesunestettä miellytttävätuoksuisena. Onko kenelläkään anntaa makuarviota? Neljän litran pänikän saisi 3 eurolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu