Ei aina pidä ajatella että Suomi ensin,

Sanoi Tytti muinoin.Se oli pahasta. Totta kai. Nyt Trump sanoo,Amerikka ensin.Sekin nyt tuntuu monista täällä pahalta.Eli mikä se nyt on oikein.
12105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Johtuuko huonosta muististasi vai tarkoituksellako kirjoitit vastoin faktaa.

Äänestä
  • Suomen kansa maksaa enemmän EUlle per pää kuin velaton ja rikas Ruotsi.
    Sitten vielä 200 000 Mamua Ukrainasta ja Syyriasta on täysihoidossa Suomessa veronmaksajien piikkiin.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Suomen kansa maksaa enemmän EUlle per pää kuin velaton ja rikas Ruotsi.
    Sitten vielä 200 000 Mamua Ukrainasta ja Syyriasta on täysihoidossa Suomessa veronmaksajien piikkiin.

    Apua😩

    Äänestä

Niin. Imperialistisen valtion päämiehen sanomana, kuten muinoin A. Hitlerin tuo 'macht Deutschland wieder gross', aiheutti paljon inhimillistä kärsimystä koko Euroopalle.

Tuppurainen puhui suurvaltojen imperialistisesta oma etu ensin -politiikasta. Että se on vahingollista. Kenelle? Pienille, itsenäisille, suvereeneille valtiolle, jotka ovat sitoutuneet sopimuksin yhteistyöhön ja avunantoon.

Äänestä

Putin sanoo , Venäjä ensin . Kiinan XI sanoo Kiina ensin ! Persut voivat mennä Venäjälle ensin !!

Äänestä
  • Suomalaiset Suomessa Ensin🥳

    Muunmaalaiset Muissa maissaan Ensin!

    Kohtuullista, ja Oikein!

    Äänestä

TODELLAKIN, persut kuuluisivat johonkin noista friikkisirkuksista!

Äänestä
  • Vasemmistopuolueiden syytä, kaikki ongelmat!

    Siivotkaa sotkunne, maksakaa kulunne, ja estäkää lisäuhrit!

    Äänestä

Suomen Suometuttava,Itsenäistyttävä ja katsottava askelmerkit Trumpilta🧐🦵🦶👀🕺🏼 se on tie Parempia aikoja kohti😇😁🤠

Äänestä
  • Media kyllä kytänny Putinin kädenheilautuksia, ja jalan asentoja. Mut, nyt Musk hämäs, ja heilautti kättä myös... Ja,Media sekoaa,ei tiedä mitä se tarkotti sillä.kukaan
    ei kykene/ uskaltaudu kysymään.Joudumme tyytymään arpojien,ennustajien,olettajien,ja virpojien ennusteisiin👺.... 🤪

    Äänestä

Ja tuollaisia pelle edustajia suomalaiset äänestää.Tottakai suomalaisen kansanedustajan pitää ajatella ensin suomalaisia.Muuten on kyse maan petturuudesta

Äänestä

Trump on oikeassa , perustuu siihen että hän on MIES . Tytit ovat naisia , kutovat ja virkkaavat . Osa jopa nyplää .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sanoi Tytti muinoin.Se oli pahasta. Totta kai. Nyt Trump sanoo,Amerikka ensin.Sekin nyt tuntuu monista täällä pahalta.Eli mikä se nyt on oikein.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu