Esim. Lehtitoimittajat (Tampereen viher-vasemmistolaisessa yliopistossa koulutuksen saaneet)
-Esim Elon Musk jolla on aspegreenin oire yhtymä ,sehän voi tehdä ja sanoa mitä vaan milloin vaan huoritella tai noitua tai tehdä natsi tervedyksiä tai vaikka persettä näyttää tv kameralle. Eikö se ole rasismia pilkata häntä sairauden takia ?
Tuohan on selainen tauti ettei sille mitään itse voi,siitä kun on lääkärn todistus niin ei sakkoakaan saa vaikka kuin ihmisiä pilkkaa vaikka rasistisesti .
Netanjaahuhan puollusteli elonin natsi tervehdystä kun tietää sen taudista. ja sanoi ettei ole mitään rasimia.aspereen on sellainen tauti että ne voi pilkata vaikka toisia sairaita.
-Entä tämä kaapatun laivan asianajaja ?? en tiedä onko sillä pakko liiikeitä oikesti vai pitäääkö se tahallaista showta ja väänetelee naamaa ja heiluttelee keikuttelee itseäään ....en tiedä kun en tunne tapausta.. Mutta jo sillä oikesti on selllainen tauti niin onko oikein että sitäkin pilkataan ja nautetaan ja pelleillään sille. Eihän tällaisessa hommassa ole mitän järkeä että jollakin Venäläis vastaisen rasismin varjolla tällasta tehdään vaikka huvitttavan näköinen ukkohan se on..
Pitäs ajatella positiivisesti ,eikä pilkata rasistisesti.
Jos aika olisi -30 vuotta taakse päin niin Suomen ykkös rasisti Pirkka-Pekka olisi jo televisiossa tehnyt rahaa matkimalla häntä. ja Elonia myös.
Sellaista on Viher-Vasemmiston rasismi Suomessa !
Saisivat lopettaa tuollaisen homman.... Miettikääpä vähän mitä penikat kouluissa tekee jos aikuiset tuollaista esimerkkiä Viher-Vasemmistolaiset näyttävät !
Romaneilta Pirkka-pekka joutui pyytämään anteeksi kun meinas mennä Pekalla liikut vähiin.
mutta se on kaikki haukkunut ja pilkannut rahan takia .....Saamelaisista ja homoista lähtien...
Sitten Ääri Viher-vasemmisto syytää rasismista jotain politiisista syistä vaikka aihetta ei olisikaan...on tämä hullua politiikkaa tämäkin...
Joku kuri ja laki tuolle Ääri viher-vassareille pitäisi saada.
Nehän on kuin Nykyajan Hitlereitä !
Miksi ääri vasemmsito saa harjoittaa törkeäää rasismia sairaista ihmisistä ?
Anonyymi-ap
0
118
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä372071Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi1821500- 941401
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1421209- 1151108
PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1351050Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://251000- 74960
- 70894
- 250886