Jos ihminen tulee uskoon, mutta on entisessä elämässään ottanut tatuointeja. Mitä tehdä tatuoinneille? Ei kai uskova saa olla tatuoitu.
Tatuoinnit
Anonyymi-ap
8177
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Niiden poisto ei ole ihan helppoa, on hintavaa, kivuliasta ja vaatii useamman käsittelykerran. Varsinkin, jos tatuoinnit ovat isoja tai niitä on paljon, ei niiden poistoa voi vaatia. Jos jonkun poistaa, poistaa alkaen näkyvämmiltä alueilta, etenkin kasvoista, jos on tai aiheiltaan häiritsevämpiä tatuointeja.
Totta kait ne pitää poistaa. Ei selityksiä.
Ei se ole niin helppoa. Hankkisit tietoa asiasta.
Monet uskovat ovat sanoneet, että poistaisivat, jos se olisi helpompaa.
He ovat saaneet anteeksi tatuointinsa, ne edustavat mennyttä elämää,
uskovina eivät ole niitä ottaneet.
On ihmisillä paljon pahempiakin jälkiä entisestä elämästä, kuin tatuoinnit ja nekin ovat saaneet anteeksi. Uskonelämä ja pelastuminen ei ole niistä kiinni.
Jotkut uskovatkin ovat ottaneet tatuointeja, esim. kristinusko-aiheisia
Miksi sen pitäisi olla helpompaa? Eivätkö kestä pikku kipua?
Jälleen kerran sääntöjä mitä ei ole UT ja jos taasen VT:stä otetaan lait ja säännöt niin sitten taasen voidaa tappaa ihminen tuosta vain sekä muutoikin toimia vastoin järjestäytynyttä yhteiskuntaa.
Uudessa liitossa asian ratkaisee Pyhä Henki. Ei sitä toiset ihmiset omintuisine Raamatun tulkintoineen.
Emme saa mitään maallista mukaamme Jumalan luo. Uudessa ylösnousu ruumiissamme tuskin kelpuutetaan edes tatuointi mustetta mukaan. Emme tarvitse proteeseja, silmälaseja, lasisilmiä, Olemme täydellisiä taivaan olosuhteisiin sopivia olentoja. Raamatussa sanotaan, että aterioimme Jeesuksen kanssa. Siellä on myös elämän puu, josta voimme syödä.
yakuza ?