Näin se maailma muuttuu , kun järki pääsee valtaan koko maapallolla .
vuoden kuluttua kaikki kannattaa persuja
Anonyymi-ap
55368
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 55
Vanhimmat
Kannattaa kuunnella Ilkka Vakku rin videoita YouTube: sta.
en kuuntele muuta kun 23min saa ja puopoloa
siis poliittisia juttuja , ei kun kuuntelin äsken sen harkimon jossa oli se ylelläkin ensimmäisen ja viimeisen kerran vieraillut trumppi tuntija 🤣 muistan kun lateli faktoja ja ajattelin nyt on yle aloittanut oikeat keskusteluohjelmat eli kumpikin kanta otetaan huomioon , mutta ei näkynyt sen jälkeen 🤣🤣🤣
-
____________ Juu Ja YLE:stä Potkitaan POIS Kaikki ;
SDP:n Ja LaitaVasemmiston ja MyrkynVihreät PUNIKKI-Kommunistit - !
-
No kyllä sitä suomen dementointunutta puoluetta vielä joku muistinsa menettänyt vahingossa äänestää vielä, joku homeen vihreä myös äänestää homeisilla aivoilla
Persu pettää aina. Valehtelija- Riikka etunenässä. Älä äänestä valehtelevaa fasistia.
Taitaa olla aika pitkälle ja ymmärrykseen sidottu tuo väite valehtelusta.
Ei munilla enakaan ole Purra valehdellut.
Se ei meille käy sanoi Purra mutta kävi sitten kumminkin. Kysymys ei ole ymmärryksestä vaan päin naamaa valehtelemisesta. Persu pettää aina.
Asiayhteys on sellainen metka asia. Kyllä myös kuulijalla on jonkinlainen vastuu.
Onko valehtelu mielestäsi hyve?
Miten kuulija on mielestäsi vastuussa tästä lauseesta?
”Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista – Se ei meille käy”
vappusatanen
Kerrotko missä ja ketä muita kuin äärivasureita Persut on "pettänyt"?
"Se ei meille käy sanoi Purra mutta kävi sitten kumminkin"
EIPÄS KÄYNYT!!!! Persut EIVÄT LÄHTENEET demareiden, vasureiden eikä vihreiden hallitukseen, koska HE leikkasivat noin 30% suomalaisten ostovoimasta 2019-2023 hallituskaudellaan, nostattivat korkoja yli 4%, lopetti niin asuntokaupan kuin asuntorakentamisen sekä SYÖKSI asuntorakentamisen ennen näkemättömään konkurssiaaltoon!!!! Satojatuhansia suomalaisia PUTOSI KÖYHYYSLOUKKUUN monilta meni asunto alta.... lainaa ottivat liki 50MILJARDIA!!!! vaikka oli mukamas KAIKKI NIIN HYVIN!!!????
"HE leikkasivat noin 30% suomalaisten ostovoimasta 2019-2023 hallituskaudellaan, nostattivat korkoja yli 4%, lopetti niin asuntokaupan kuin asuntorakentamisen sekä SYÖKSI asuntorakentamisen ennen näkemättömään konkurssiaaltoon!!!! Satojatuhansia suomalaisia PUTOSI KÖYHYYSLOUKKUUN monilta meni asunto alta.... lainaa ottivat liki 50MILJARDIA"
Kasa persuvalheita:
-suomalaisten ostovoima romahti PersKeKo-hallituksen aikana leikkauksiin ja kikyilyyn
-korkopolitiikasta päättää EKP, ei Suomen hallitus
-asuntorakentaminen hyytyi vajaat puolitoista vuotta sitten syksyllä juuri ennen eduskunnan istuntokauden alkua
-köyhyysloukkua ovat olleet luomassa Kokoomus ja PS, 17 000 uutta lapsiköyhyteen pudonnutta lasta vuoden vaihteeseen mennessä
-Marinin hallitus otti uutta valtionvelkaa noin 40 mrd €
Oliko yhtään kohtaa, missä et valehdellut? Ei Bergbomikaan kyennyt esittämään yhtään väitettä, joka olisi ollut totta....
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/heikki-ranta/puhuiko-miko-bergbom-totta-senaatintorilla/
En voi äänestää persuja. Peruskoulun todistusten keskiarvoni on pitkästi yli 6.
Juuri näin elämänkoululaiset öyhöttäjäpersujen valheita uskoo. Muut ttäneet ja jättävät petospersut. Se on purrallekkin kortti tuo kortti vie. Lähtö tulee hillotolpilta persuille
6,8-7,6 ja olen vain äänestänyt persuja tai radikaalimpia vaihtoehtoja
kolu pitää olla kiinnostava , jotta numerot olisi hyviä , toisaalta ei voi olla hyvä kielissä ja matikassa , se on jompi kumpi
minulla ei ollut kuin yksi hyvä arvosana aina ja se oli biologia
Kun ihmiseltä järki lähtee,hän muuttuu persuksi.
Järkevää persua ei siis voi olla M.O.T.
Tunnetko itsesi tuollaisten järjettömen kommenttiesi jälkeen älykkääksi ? Ei kyllä syytä olisi.
Hävettääkö olla persu?
Sinun touhuisiko verrattuna, ei hävettäisi.
Perussuomalainen tietää reaaliteetit
Lopeta ryyppääminen.
en käytä muuta , kun kahvia !
Persulla on suuret luulot.
Se riippuu aina ketkä ovat vallassa , nyt oikeisto ottaa vallan , eikä se ole mikään suomalainen demarikokoomus 🤣
suomessa ei erottanut kokoomusta , demareista 🤔 aivan samanlainen politiikka
Demareilla ei enää edes sitä.... 2019-2023 hallituskausi näytti puolueen "taidot"....
Paremmin Marinin hallituksen aikana meni kuin Orpon hallituksen aikana on mennyt. Eihän persu sitä kykene tunnustamaan. Harvassa alkavat olla ne, jotka vielä uskovat Orpon hallituksen onnistumiseen. Siihen joukkoon eivät kuulu enää edes teollisuuspamput ja talousasiantuntijat.
https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/f3565e39-6702-464b-8fde-954b4a7be1de
Tietoisesti perussuomalaiset eivät halua nyt valtuustoihin, ei alue- ei kaupungin valtuustoihin.
Tarvitsee olla sellainen aito asioiden parantelija , joka ei katso jotain typeriä suhdanteita , jotka kohta muuttuvat kun tämä kaikki kusetuspaska siivotaan pois , ensimäisenä tuo ukrainan feikkisota
Järki ja persu ei mahdu samaan lauseeseen. Persu ja järki eivät voi koskaan esiintyä yhdessä, koska persuilta puutuu järki kokonaan.
Tyhmyys ja persu pysyvöt aina yhdessä. Siitä on kansalla oma sanonta: tyhmä kuin persu.
somali lumihangessa ?
Toivottavasti luit, mitä kirjoitit... et ole ihan penaalin terävin kynä sinäkään!!!! mutta selvästi demari.
Tyhjänpyörittäjäpersu esittää taas viisaampaa kuin todellisuudessa onkaan.
mitataanpa puolueen kannatus ensin kevään vaaleissa.
voi tulla ihan jotain muuta kuin jytky...
niin siis nyt muutaman kuukauden kuluttua bvai vuoden päästä ?
ei noi muutokset varmastikkaan ala heti , tosin en mene vannomaan
trumpista ja muskista ei koskaan tiedä saattavat pistää tuulemaan täysillä ja maailman talous ampaisee , ei tarvitsisi kun tuo sota lopettaa ja seuraavalla viikolla aloittaa kaupankäynti täysillä
Seuraavat eduskuntavaalit ovat 2027, palataan silloin asiaan... eihän kukaan muistele Demareidenkaan 4,3% menestystä viime pressanvaaleissakaan!!!!!!!
Talous ampaisee Trumpin tariffeilla? Pikemminkin kuolee.
Vuonna 2027 PS on prosenttipuolue.
En voi äänestää persuja. En juo viinaa.
en juo minäkään , mutta voin
Jopa saksassa demarit kannattaa mamupolitiikan kiristyksiä peläten äärioikeiston vaalimenestystä luvatta maassa olleen mamun pistäessä miehen ja lapsen kylmäksi?
joo niitä puukotuksia on kaiken aikaa ja siksi se muski sinne kantaa ottikin
Kuka känniääliöitä enää viitsii kannattaa! Se Immonen oli viimeinen pisara. Ja Katajan erottaminen. Voitte lakkauttaa koko persupuolueen. Emme enää tarvitse.
Riikka näyttää alamaisillen, miten kännissä örvelletään?
Me ruuttamopoilijat kautta maan kannatamme persuja hamaan loppuun asti. Omaa vertaistukiryhmäämme.
Meinaatko että samalla tapaa kuin edellinen PM jauhojengeineen!??
Slungan poika järjestää?
Peruspellet on semmosia isäm maan puollustajia.
Takana elämäm koulu.
😂🤣😂🤣 tykkään että joku heitää läppää, sinun kaltaisia on vähän tällä palstalla.