Eikös me ihan aikuisten oikeasti

Anonyymi-ap

anneta kenkää tolle vaalivilppi "hallitukselle" ja laiteta heidät muihin "TÖIHIN" ?

Esim. variksenpelättiminä toimiminen sopisi heidänlaisille "arvoilleen" 100%.
Silläkin alalla on ihan järisyttävä työvoimapula.
Henkilöstönvuokraus firmojen kautta tietenkin.
Sopiva sijoituspaikkansa olisi tietenkin Venäjällä, vaikkapa Uralilla.
Viimeksi halusivat mennä sinne peräti aseistettuina sakemanninazien kanssa tekemään oikein "1000 vuotista suur-suomi-rååtsi-saksaa" 1941--1944.
Myös sirkukset tarvitsevat pellejä keikkahommiin.
Ne olisi meidän järkkäämät "topitalkoot".
Saisivat näyttää "kykynsä" siinä ja samalla syödä vaikkapa silakkaa ja rouskutella näkkäriä.
Olisivatkin sitten eräänlaisia variksenpelätin ja näkkäri ja silakka "asiantuntijoita" 😂😂😂😂😂😂
Mitään eläkekertymäähän tästä "työstä" ei tietenkään tule, koska palkkahan koostuu ainostaan silakasta ja näkkileivästä.
Arbeit macht frei

Lakkoilu kiellettäisiin, samoin myös "palkan" korotukset.
Pelleille "arvoisensa" pelleshow.

Kannattaa muistaa myös eräs tärkeä asia:

Eikös se 🤡 lauma ole btw ikäänkuin MEILLÄ "töissä"?
EMMEKÄ ME ole todellakaan heidän orjiaan tai jonkinlaisia palvelijoitaan, emmekä myöskään piikojaan ja renkejään, vaan heidän työnantajiaan.
Emmehän ME ole HEILLÄ töissä, vaan HE ovat MEILLÄ "töissä" .
Ja heidän tulisi edustaa MEITÄ, ja ajaa MEIDÄN etujamme?
Ei siltä näytä

Annetaanko me sen rosvouksen, eli yhteisen omaisuutemme yksityistämisen jatkua, vai pannaanko stoppi sille?

Mikään PAKKOHAN MEIDÄN EI ole hyväksyä sen oligarkki 🤡 lauman touhuja.
Jossain kohtaa tämä(kin) on vinksahtanut ihan väärinpäin.
Emmeköhän me ole katselleet sen 🤡lauman touhuja jo liiankin kauan?
Ei hyvältä näytä.

Annettuamme heille ronttosta, voimmekin lakkauttaa ne täystuhotrio "puolueet", eli paskakikkareet&kepulit&swedupellet.

Asia pitää selvittää ihan juuriaan myöten...

11

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vihervassaritko siellä uhoo.

      • Anonyymi

        Aamukrapulassaan ulvoo, liekö mieli mustunut kun kilju oli keskenkäynyttä ja nyt on masu pipi?? Toisaalta noillahan taisi mennä p--kat housuun jo 1918 ja tapa on siirtynyt sukupolvelta toiselle, joten mahdollisesti syy ei ole siinä...


    • Anonyymi

      Joidenkin ministerien pää ei kelpaa edes hattutelineeksi ja voi se variksenpelättimen työkin olla liian vaativaa.

    • Anonyymi

      Paskakokkareilla&co on "hiukan" poliittisia nimityksiä, mikä pelkästään se(kin) jo rikkoo perustuslakiamme vastaan.....

      Ihan täysiä feikkejä ne on, joutavat paitsioon....

    • Kertoisitko itsellesi sopivasta hallituspohjasta?

    • Anonyymi

      Ilman muuta ,Purra ja Orpo ja joitain muitakin välittömästi hoitolaitoksiin hoitamaan VANHUKSIA, SE OLIS HEIDÄN OIKEA TYÖPAIKKA ,ETTÄ YMMÄRTÄISIVÄT IHMISTÄ ! pALKKA MYÖS SEN TASOLLE ,MIKÄ SIEL ON.

    • Joo! Uusi vihervasemmistolainen hallitus nopeasti! Lisää velkarahaa Afrikkaan ja EU-paketteihin! Lisää woketusta, kymmeniä sukupuolia, leikellään pikkupoikia tytöksi! Lopetetaan loputkin kotimaiset tehtaat ja kotimainen energiantuotanto kun ilmastohätätila ja siirretään työpaikat Kiinaan! Ei makseta muiden velkoja eiku maksetaan sittenkin! Velka maksaa itsensä pois! Mikä voisi mennä pieleen?

      • Ovatko maatamme hallinneet vaihtelevat hallituskokoonpanot sinusta hyvinkin pitkälti harjoittaneet sinulle mieluista politiikkaa? Vain edellinenkin on syypää ihan kaikkeen?


      • Xw46 kirjoitti:

        Ovatko maatamme hallinneet vaihtelevat hallituskokoonpanot sinusta hyvinkin pitkälti harjoittaneet sinulle mieluista politiikkaa? Vain edellinenkin on syypää ihan kaikkeen?

        Kyllä Marinin hallitus oli kaikista huonoin. Aivan ylivoimaisesti.


      • Anonyymi
        v3bo413 kirjoitti:

        Kyllä Marinin hallitus oli kaikista huonoin. Aivan ylivoimaisesti.

        Näin kirjoittaa ihminen, jolla on suppea käsitys kaikista asioista.


      • Eikä unohdeta 20 miljardeja maksanutta sotehallintohimmeliä satoine hyväpalkkaisine hömppäpomovirkoineen!

        Mutta hei! Jotain hyvääkin Marinin woketuspoppoo sai aikaiseksi. Liikennemerkit vaihdettiin sukupuolineutraaleiksi ! ♥️🙄


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2161
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      64
      2002
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1930
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      387
      1663
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1631
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1464
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1082
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      895
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      889
    Aihe