Porilaisista pizzerioista

Anonyymi-ap

Mikä onkaan Porissa tällä hetkellä pizzeria, josta voi hakea pizzan pettymättä?
Aiemmin suosimme Vanhakoivistontie 14 Hello kebabia, mutta sitä ei ole enää olemassa.
Torin lähellä Mevlana on ollut tuuripeliä, toisella kertaa mehevä runsastäytteinen hyvä pizza , seuraavalla kerralla vajaatäytteinen sitkeäpohjainen reunoilta kova ylisuolainen pizza. Ei saisi pizzeria olla tsägäkokin varassa, että millai ny mahto onnistua tällä kertaa. Se on 15 ekee roskiin joka kerta.
Isolinnankadulla Junus on ollut keskiverto, ei huono. Nyt on Junuksen miehistö vaihtunut, keittiössä häärii uusia nuoria miehiä, ja laatu on romahtanut. Kaksi viimeksi tilaamamme pizzaa aivan alle vesirajan. Ekstratäytetilauksesta huolimatta pizza oli kuin nälkämaan laulu, kuiva sitkeä pohja, täyte kuivaa, tuplajuusto oli normaalijuustotilaustakin köyhempi, ja täyte ei alkanut reunoilta. Lisäksi ensi kertaa pariin vuoteen laitettiin kysymättä joku oregano pintaan, joka maistuu samalle kuin teepussia imeskelisi. Luullut että oreganosta olisi jo luovuttu.
Junari meni nyt boicottiin.

1

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kunpa palaisi perinteisten autogrillikioskien aika takaisin, niin voisi unohtaa nämä pizzapaikat kokonaan.
      Mikä onkaan parempaa kuin lihis parilla nakilla, paksu porilainen sipulihakkeella uitettuna sinapissa ja ketsupissa, öljyssä paistetyt makkaraperunat kaikilla mausteilla tai hodari kandella nakilla kunnon sämpylällä,veikä millään mauttomalla Semperin vitivalkoisella jauhovesimöykyllä.
      Nuo Hesburgerin ilmakuivatut pahviranskalaiset voi käyttää auton pyörän alla liukkaalla, jos jää kiinni mäkeen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1987
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1912
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      12
      1445
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1251
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1219
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      845
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      707
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      88
      707
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      678
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      643
    Aihe