Minun avovaimoni on feministi ja todella äkäinen sellainen. Kaikki pornot sun muut bikini-naiset on kuin tulta hänelle.
Harmi että saan kärsiä siitä. Äskenkin katsoimme telkkaria ja siellä vilahti se ärrän mainos jossa nainen bikineissä ja mies shortseissa juoksee vastakkain rannalla. Satuin vilkaisemaan telkkaria juuri silloin niin siitäpä sain taas lyöntejä.
Feministit perkele vaikka ajatte omia arvojanne ja tasa-arvoa ei se tarkoita että te voitte lyödä!
Kumma myös se, että nainen saa hakata mutta jos mies lyö vaikka itsepuolustukseksi se on suunnaton synti!
Harmi että saan kärsiä siitä. Äskenkin katsoimme telkkaria ja siellä vilahti se ärrän mainos jossa nainen bikineissä ja mies shortseissa juoksee vastakkain rannalla. Satuin vilkaisemaan telkkaria juuri silloin niin siitäpä sain taas lyöntejä.
Feministit perkele vaikka ajatte omia arvojanne ja tasa-arvoa ei se tarkoita että te voitte lyödä!
Kumma myös se, että nainen saa hakata mutta jos mies lyö vaikka itsepuolustukseksi se on suunnaton synti!
Vastaukset 20
Vanhimmat
............
Provohan tämä, eikä edes kovin hyvä.
Leikitään nyt kuiten, että olisi tosissaan kirjoitettu...
Helevettiäkö sinä semmoosen akan kanssa notkut. On siinä sinunkin luukussa ovi.
Katot vain ensin kauppakirjasta, notta kumpi siitä ovesta lähtee.
Ellei taas operaation kantti riitä, niin tyydy siihen vässykkä.
Onhan feministien monet kummalliset käytöstavat ihan dokumentoitu. Ehkä se sukupuoliroolittomuus lisää testosteronia ja machoilua. Onhan monella heillä viiksetkin.
Femakkojen tappouhkaukset ei ole mikään uutuus. Viimeisin on se, että "petturinaiset" ei saa tukea turvakodeista. Sitä ennen on hakattu pesäpallomailoilla.
Mutta nuo on maailmalta poimittuja. Voisi hyvin kuvitella että Suomessa se femakon agressiivinen luonne purkautuu kotioloissa.
Siinä taas sitten feministin miehelle pakko esittää kysymys, että miksi helevatassa sinä läpiääliön akan kanssa notkut.
Eikun romppeet laukkuun ja keula kohti kauas.
Pikainen silmäys ja mainos K. Oravan suosittelemaan harrastukseen:
http://www.jepjep.fi/frame.htm
Feministi aurinkorannalla:
http://www.jepjep.fi/images/etusivu1.jpg
Rätkäporukkaan mahtuu feministitkin:
http://www.jepjep.fi/images/etusivu.jpg
muistan, (tästä on jo aikaa) jouko niminen mies valitteli parisuhde palstalla kun hänen eukkonsa on niin mustasukkanen,
ei välttämättä provo
pieksispä se naisesi sut hengiltä vitun sovinisti!
onko meijän pikku femakkomme noussut väärällä jalalla sängystä,,
joo o tiedän kello 23.06 ei vaikuta asiaan.
Ei tarvitse olla feministi lyödäkseen pahaa ukkoa...:), eikä inhotakseen naisen kuvausta aina puolialasti(ohitan usein mainokset,joten en tiedä tuota mainosta,enkä millainen mies siinä on)
No niin, tulihan se sieltä.
Sinusta siis väkivalta on ihan hyvä asia niin kauan kuin uhrina on mies.
Selivisi tämäkin asia, kiitos Magda...
Tavallaan olemme itseasiassa asiasta samaa mieltä. En minäkään jaksa pitää kuin hupaisana jos joku äijä tulee ikkemään, että nainen löi. :D
oikeen feministi taas vastaamassa,
eli jos mainoksessa on vähäpukeinen nainen, ja mies sattuu istumaan naama tv:seen päin juuri silloin, naisella on kaikki oikeus lyödä miestään juuri silloin. laki on tälläinen..
toisaalta en ymmärrä tuota "joukoa" mitä vittua itkee täällä tällästä, tinttaat sitä eukkoa takasi turpaan vaan, kun se on eka lyönyt, sulla on siihen oikeus, lyöt vaan kovempaa, kyllä se siitä sitte rauhottuu
Vastaukseni nyt oli yhtä tyhmä kuin aloituskin.
Tuolla ollut mitään tekemistä feministin kanssa.
Tuolla jossain aikaisemmin kysyin, että miksi miestä ei silloin syyllistetä, jos nainen on väkivaltainen. Kun naista syyllistetään AINA jos on miehen kanssa joka on väkivaltainen.
Sinä kysyit että koskas se nainen sitten on väkivaltainen.
En viitsinyt vastata, koska siitä taas syntyisi joku ihme haloo. Mutta nyt vastaan. Aloituksessa oli sitäpaitsi varmaan kysymys hyvin lievästä lyönnistä, muuten ei täällä valittaisi.
Mutta, joskus, kylläkin helvetin harvoin, nainen voi olla vaarallisesti väkivaltainen, joku nainen on varmasti miehen tappanutkin.
Mies vaan tappaa, tai pahoinpitelee TODELLA PALJON useammin.
Nää vässykät (huomaa tarttunut sana) vaan täällä ei käsitä mistä puhutaan.
Mene itseesi.
Eiköhän tässä ole kyse siitä, että sinä et ole arvostanut naistasi tarpeeksi ja kaikki heijastuu tuollaisena käytöksenä.
se on siis oma syy jos puoliso hakkaa? Noh, onneksi sinun kaltaisia ihmisiä ei ole liikaa!
..olen kuullut, että suomalainen kulttuuri on väkivaltainen, täällä tapellaan ja räyhätään harva se päivä..
..nyt olisi varmaan tilaisuus pohtia, mikä tätä väkivaltaa tähän kulttuurin oikein tekee, onko se feminismi, geopoliittinen sijainti, geeni vai mikä..??
..onko kysymyksessä koko kulttuuri vai jokin alakulttuuri ja jos niin mikä..??
..ruotsihan on jokseenkin samanlainen maa kuin suomi, mutta en ole kullut, että sikäläiset harrastaisivat väkivaltaa, ovatko sotineetkaan sitten kaarle xii jälkeen..
..sen sijaan feministejä ruotsissa näkyy syntyvän kuin sieniä sateella, mistähän tämäkin kertoo, siitäkö, että miehen menetettyä otteensa nainen nousee pöydälle vanhaa sananlaskua mukaillen..??
Siis ehdottomasti pelasti tämän kolean lomapäivän: suomalaisen yhteiskunnan väkivaltaisuuden syitä voisivat olla feminismi ja globalisaatio.
Pane, J.Pukkila piirunverran vielä paremmaksi ja perustele kantasi.
Odottavan aika on pitkä.
:D :D :D :D :D :D :D :D
..tarvinneeko tuota sen enempää perustella, ovathan monet muutkin palstan faktat ilmoitusluonteisia asioita..??
mitään ihmeellistä sinänsä ole. Olin vuosia sitten samanlaisen hupakon kanssa, joka paljastettuaan oikean luontonsa sai lähteä lätkimään.
Nykyään menee avovaimon kanssa ihan hyvin. Pahemmat riidat syntyvät jostain ihan muusta kuin tissien tuijottelusta.
Kummalista on, että hänellä on aina pakottava tarve mennä henkilökohtaisuuksiin ja alkaa haukkumaan 'maailman suurimmaksi kusipääksi' tms. Itse en ole kertaakaan haukkunut häntä ja ääntäkin olen korottanut harvoin. Yleensä tyydyn vain puhumaan jäätävän rauhallisesti ja läimimään pöytään 'faktoja' omasta näkökulmastani.
Nykyiseltä avovaimoltanikin olen pari kertaa saanut potkuja tai päähän suuntautuneita lyöntejä kun hän on suuttunut tosissaan, itse en ole näihin vastannut. Kysynyt vain, että 'Miksi pitää lyödä?' Kyllähän se vituttaa jos nainen lyö, mutta ei siitä numeroa pidä tehdä. Eihän se kuitenkaan kovin kipeää tee.
Ei voi kuin hämmästellä tällaisia typeriä yleistyksiä. Miten ihmeessä joku voi ajatella, että mustasukkaisuus ja väkivaltainen käytös johtuvat feminismistä? Käytöshäiriöinen ja kehittymätön ihminenhän siellä kotona riehuu ja sillä ei ole mitään tekemistä naisten etujen ajamisen kanssa.